Baza polskich lektorów
BAZA LEKTORÓW

Poznaj twarze i historie polskich lektorów! Poniżej przedstawiamy sylwetki najpiękniejszych głosów lektorów filmowych, reklamowych i dubbingowych. Uwaga! Znalazłeś nieaktualny wpis? Masz dodatkowe informacje lub uwagi? Pisz do nas.

Krzysztof Żurek najchętniej podkłada głos w filmach popularnonaukowych, a chętnie zmierzyłby się z rolą Mańka w „Epoce Lodowcowej”. Najbardziej znana i najtrudniejsza produkcja jeszcze przed nim, ale dzisiaj wie, że nie weźmie udziału w „pasku sponsorskim na ciszy”.

Lubi tę pracę do tego stopnia, że nie dostrzega - lub nie chce - dostrzec jej wad (jeśli w ogóle ma wady). Wychowany na słuchaniu Jana Suzina, to właśnie jego uważa za wzór lektora. W wolnym czasie lubi ponurkować i być w Bieszczadach, one pozwalają mu zapomnieć o codzienności. Nie ma dla niego trudnych zwrotów, wyrażeń. Jak mówi: „Po to wziąłem się za tę pracę, żeby spotykać wyzwania językowe. Tu jest ten języczek u wagi”.

Nie wierzy w granice. A gdyby nie był tym kim jest, chciałby być pilotem. Manley Lab to jego ulubiony model mikrofonu. Początkującym radzi słuchać innych, a najlepszym ćwiczeniem dla lektora jest jego zdaniem praca. Od współpracowników oczekuje jasnych komunikatów. Życiowe motto: "Prawda czyni wolnym, a wolność jest sensem życia".

(źródło: materiały własne)

 

Próbki audio

00:00/00:00
  1. reklama "Mercedes"
  2. reklama "Mex-Orange"
  3. reklama "Woja Ivana"

Oceń lektora

1 (1 głos)
Vote up!
Vote down!

Brak komentarzy

Studio Medianawigator.com

reklama

Agencja MediaNawigator.com

Powered by:

Bank głosów Mikrofonika.net

reklama