Baza polskich lektorów
BAZA LEKTORÓW

Poznaj twarze i historie polskich lektorów! Poniżej przedstawiamy sylwetki najpiękniejszych głosów lektorów filmowych, reklamowych i dubbingowych. Uwaga! Znalazłeś nieaktualny wpis? Masz dodatkowe informacje lub uwagi? Pisz do nas.

Krzysztof Żurek najchętniej podkładał głos w filmach popularnonaukowych. Mawiał, że najbardziej znana i najtrudniejsza produkcja jeszcze przed nim. Zaczynał w lokalnym radiu, by poprzez najważniejsze stacje w kraju dojść do zawodowej niezależności. Był głosem oprawowym Oddziału Regionalnego TVP3 we Wrocławiu.

Lubił pracę lektorską do tego stopnia, że nie dostrzegał - lub nie chciał - jej wad. Wychowany na słuchaniu Jana Suzina, to właśnie jego uważał za wzór lektora. W wolnym czasie lubił nurkować i być w Bieszczadach. Nie było dla niego trudnych zwrotów, wyrażeń. Jak mówił: „Po to wziąłem się za tę pracę, żeby spotykać wyzwania językowe. Tu jest ten języczek u wagi”.

Nie wierzył w granice. Manley Lab był jego ulubionym modelem mikrofonu. Początkującym radził słuchać innych. Od współpracowników oczekiwał jasnych komunikatów. Jego życiowe motto brzmiało: "Prawda czyni wolnym, a wolność jest sensem życia".

(źródło: materiały własne)

 

Próbki audio

00:00/00:00
  1. reklama "Mercedes"
  2. reklama "Mex-Orange"
  3. reklama "Wojna Ivana"

Oceń lektora

1 (1 głos)
Vote up!
Vote down!

Brak komentarzy

Studio Medianawigator.com

reklama

Agencja MediaNawigator.com

Powered by:

Bank głosów Mikrofonika.net

reklama