Baza polskich lektorów
BAZA LEKTORÓW

Poznaj twarze i historie polskich lektorów! Poniżej przedstawiamy sylwetki najpiękniejszych głosów lektorów filmowych, reklamowych i dubbingowych. Uwaga! Znalazłeś nieaktualny wpis? Masz dodatkowe informacje lub uwagi? Pisz do nas.

Gabriela Czyżewska-Detmer jest znana m.in. z seriali "M jak miłość", "Plebania", "Daleko od noszy", "Na dobre i na złe" czy "Prawo Agaty". Występowała w łódzkim Teatrze Nowym. Wykłada w prywatnej Warszawskiej Szkole Filmowej Bogusława Lindy i Macieja Ślesickiego. W 2018 roku wraz z mężem Arkadiuszem Detmerem zagrała w filmie "Po pierwsze" w reżyserii Adama Hartwińskiego.

Mieszkają z dala od zgiełku, na warszawskiej Białołęce. "W aktorskim środowisku słyną z aktywnego trybu życia. Zamiast rautów i bankietów wolą wsiąść na rowery, przejechać dwadzieścia kilometrów, a później odpocząć w jednym z nadwiślańskich pubów" - pisze Interia.pl.

Swoje lektorskie możliwości wykorzystuje we własnym, niewielkim studiu. Nagrywa głównie spoty reklamowe i podkłada głos pod filmowe prezentacje. Współpracuje m. in. z internetowym bankiem głosów Mikrofonika. Użycza również głosu w dubbingu (2007: film Władca pierścionka, 2011: gra komputerowa Might&Magic-Heroes VI, 2005-2009-2016: filmy animowane Wiedźma chrzestna 2: Zemsta Jimmy'ego, Szczurek Ratatunek, Anina).

Jest świetną pływaczką. Kiedyś uprawiała pływanie wyczynowo, obecnie trenuje dla relaksu. W 2014 roku podczas dorocznych Mistrzostw Aktorów w Pływaniu, zorganizowanych w Ośrodku Sportu i Rekreacji w Wawrze, udało się jej stanąć na podium.

(źródło: materiały własne, interia.pl, wikipedia, wp.pl, polski-dubbing, szkolafilmowa.pl)

 

Chcesz wiedzieć jeszcze więcej? Przeczytaj wywiad z cyklu Bliżej mikrofonu: Gabriela Czyżewska-Detmer - Zaufanie jest bardzo potrzebne

 

Próbki audio

00:00/00:00
  1. spot radiowy (afisz)
  2. film przyrodniczy (narracja)
  3. spot radiowy (scenka)

Oceń lektora

0 (0 głosów)
Vote up!
Vote down!

Brak komentarzy

Studio Medianawigator.com

reklama

Agencja MediaNawigator.com

Powered by:

Bank głosów Mikrofonika.net

reklama