Publikacje o lektorach
ARTYKUŁY, AUDYCJE, FILMY

Permanentny przegląd prasy, portali internetowych, społecznościowych, radia i telewizji. Zbieramy wszelkie publikacje na temat lektorów i ich pracy. Efekt naszych poszukiwań znajdziesz w tym dziale. Jeśli masz coś czego tu nie ma, podziel się linkiem! Koniecznie daj nam znać!

Tytuł: 30 Ton, lista przebojów! | GIMBY NIE ZNAJO
Autor: Gimby nie znajo
Źródło: https://www.youtube.com/watch?v=FDYx-MUS00Q
Data publikacji: 14.10.2015

"30 ton" uzyskał już status programu kultowego i wspomina się go nie tylko z sentymentem, ale też z podziwem dla umiejętności lektora. Dariusz Odija "brawurowo wywiązywał się ze swojej trudnej roli prezentera" - mówi Turpat. - Jego zadaniem było prowadzenie programu, /.../ opowiadanie ciekawostek związanych z poszczególnymi kawałkami, przypominanie o urodzinach znanych wykonawców, zapowiadanie konkursów i tak dalej. Często musiał wypowiadać swoje kwestie w sposób nieludzko szybki - dodaje z uznaniem.

Autor wspomnieniowego materiału zadbał o to, by znalazły się w nim obszerne fragmenty programu "30 ton", emitowanego onegdaj przez TVP2 (produkcja: TVP Kompania Telewizyjna ITC).

Nic dziwnego, że widzowie kanału komentują z sympatią i nostalgią. - Lektor odwalał kawał dobrej roboty - stwierdza Asasyn08. - Zawsze bałem się, że lektor nie zdąży przeczytać tego, co ma na ekranie, napisy uciekną na górę i wszystko będzie popsute. Zawsze zdążał, ale lęk pozostał do dziś! - wspomina Decontis.

 

A u nas znajdziecie ciekawy wywiad z charyzmatycznym - i zarazem najbardziej wtedy tajemniczym - głosem. Polecamy rozmowę z cyklu Bliżej mikrofonu: Dariusz Odija - Moje pokolenie dziwnie czuje się na castingach

Oprac. PolscyLektorzy

 

 

 

 

Brak komentarzy

Studio Medianawigator.com

reklama

Agencja MediaNawigator.com

Powered by:

Bank głosów Mikrofonika.net

reklama