Publikacje o lektorach
ARTYKUŁY, AUDYCJE, FILMY

Permanentny przegląd prasy, portali internetowych, społecznościowych, radia i telewizji. Zbieramy wszelkie publikacje na temat lektorów i ich pracy. Efekt naszych poszukiwań znajdziesz w tym dziale. Jeśli masz coś czego tu nie ma, podziel się linkiem! Koniecznie daj nam znać!

Od 22 do 24 marca 2024 już po raz ósmy Ogólnopolskie Spotkanie Lektorów zgromadziło nad morzem najwspanialsze tembry radia i telewizji. Legendy mikrofonu i adeptów w zawodzie - głosy z reklam, filmów, prezentacji, audiobooków oraz popularnych programów radiowych i telewizyjnych. Na czym polega fenomen tego wydarzenia?


OSL tradycyjnie otwiera piątkowa, uroczysta gala w sali kinowej Hotelu Senator.


A potem... wieczór wesoło przechodzi w noc, gdy rusza bankiet i ścianka zdjęciowa! Dobra zabawa w gronie Koleżanek i Kolegów z branży ugruntowuje dotychczasowe przyjaźnie i sprzyja nowym znajomościom.


Sobota służy odpoczynkowi, ale też obfituje w wydarzenia. Jedną ze specjalności OSL są inspirujące panele dyskusyjne. Temat "Związki. Dlaczego to takie trudne?" przybliżał Jan Aleksandrowicz-Krasko, współzałożyciel Związku Zawodowego Twórców Dubbingu i przewodniczący Sekcji Dubbingu ZASP.

Czym może zaowocować projekt VO+AI - wyjaśniał Tomasz Bartos, założyciel pierwszego internetowego banku głosów w Polsce Mikrofonika.


Artur Królicki ze Studia TakTo poprowadził dyskusję "Czy warto nagradzać lektorów? Nagroda branżowa wydawców, emitentów, producentów i stowarzyszeń".
 


Jedną z dłuższych tradycji Ogólnopolskiego Spotkania Lektorów są warsztaty Leny Charkiewicz, która tym razem zaproponowała dwa tematy: "Poznaj Lenę i jej metody pracy z głosem. Warsztat dla świeżaków" oraz "Wokalne ustawienie głosu mówionego. Presbyfonia. Kontynuacja dla zaawansowanych". Było jak zwykle pouczająco, zabawnie i... wymagająco!


Nieodłącznym elementem OSL są prezentacje sprzętu towarzyszącego ludziom mediów. Fachowych porad udzielali wystawcy: ESS Audio, Audiotech, Saramonic Polska i APAMA Acoustic Project.
Oferta dla lektorów jest wyjątkowa również dlatego, że takiego rabatu nie znajdziecie nigdzie indziej!


Statuetki dla najlepszych w Lektorskich Bowlingowych Mistrzostwach Polski, ufundowane przez Universal Music Publishing Poland, powędrowały do Oli Majewskiej-Popek (już po raz drugi!) i Adama Pachury.
Dodatkową super nagrodę w postaci dwóch mobilnych ścianek akustycznych ufundowaną przez APAMA Acoustic Project i Studio TakTo wylosowali Michał Skolmowski i Zbigniew Dziduch. Dziękujemy sponsorom i gratulujemy zwycięzcom!


Czas na gorączkę sobotniej nocy, czyli niepowtarzalne Spotkanie Muzyczne! Nagrody GeloVox dla najlepszego wokalisty i wokalistki 8OSL zgarnęli w tym roku Ilja Zmiejew i Lena Charkiewicz.


Dziękujemy wszystkim za wspaniałą zabawę! Do zobaczenia na 9 Ogólnopolskim Spotkaniu Lektorów!

Oprac. PolscyLektorzy.pl
Zdjęcia i montaż: Miłosz Wołkowicz

Generalny Partner Wydarzenia - GMINA KOŁOBRZEG
Sponsor Generalny - HOTELE NADMORSKIE
Sponsor Generalny - GELOVOX
Sponsor Wydarzenia - BROWAR POŁCZYN
Sponsor Wydarzenia - UNIVERSAL MUSIC PUBLISHING POLSKA
Sponsor Wydarzenia - STUDIO TAKTO
Sponsor Wydarzenia - WINNICA NIEMCZAŃSKA
Sponsor Wydarzenia - APAMA Acoustic Project

Organizator: Bank głosów Mikrofonika.net
Produkcja: Medianawigator.com
Video: Kreatywnie.org
Wsparcie: Stowarzyszenie Lektorów RP, ZASP, Polscylektorzy.pl Oldmics.pl

 

 

 

 

Brak komentarzy

Studio Medianawigator.com

reklama

Agencja MediaNawigator.com

Powered by:

Bank głosów Mikrofonika.net

reklama