Publikacje o lektorach
ARTYKUŁY, AUDYCJE, FILMY

Permanentny przegląd prasy, portali internetowych, społecznościowych, radia i telewizji. Zbieramy wszelkie publikacje na temat lektorów i ich pracy. Efekt naszych poszukiwań znajdziesz w tym dziale. Jeśli masz coś czego tu nie ma, podziel się linkiem! Koniecznie daj nam znać!

Tyle, że tych z epoki PRL, gdy po heroicznej podróży pociągiem lądowało się w domku campingowym lub w ośrodku Funduszu Wczasów Pracowniczych. Wybrańcy dysponujący samochodem ładowali namiot do Trabanta, ewentualnie ciągnęli za Fiatem 126p przyczepę Niewiadów.

Różne sposoby spędzania wczasów ukazuje Polska Kronika Filmowa z 1979 roku (28/79, Wydanie B). To monotematyczne wydanie poświęcone jest historii trzydziestopięciolecia polskich wczasów za PRL, a wybraliśmy je oczywiście ze względu na lektora.

Czyta Marek Gajewski - ur. 29 czerwca 1945, zm. 11 sierpnia 1995 w Warszawie – aktor, lektor, spiker, prezenter i dziennikarz TVP. Wiele lat czytał do programów oświatowych, edukacyjnych (m.in. "Sonda"), filmów dokumentalnych i fabularnych.

Czytał w licznych wydaniach Polskiej Kroniki Filmowej (obok m.in. Władysława Hańczy, Wiesława Górnickiego, Andrzeja Łapickiego, Jerzego Rosołowskiego, Tomasza Knapika czy Tadeusza Sznuka). Występował także w magazynie "Jarmark". W programie dla dzieci "Teleranek" prowadził cykl zatytułowany "Gazetka Rodzinna".

Więcej o Marku Gajewskim dowiecie się z noty biograficznej w dziale "Sylwetki lektorów".

 


Przy okazji uspokajamy, że redakcja naszego portalu tak zaplanowała grafik urlopów, byście przez całe lato nie doświadczyli "przestojów produkcyjnych" w publikacjach! 

 

 

 

 

 

Brak komentarzy

Studio Medianawigator.com

reklama

Agencja MediaNawigator.com

Powered by:

Bank głosów Mikrofonika.net

reklama