Publikacje o lektorach
ARTYKUŁY, AUDYCJE, FILMY

Permanentny przegląd prasy, portali internetowych, społecznościowych, radia i telewizji. Zbieramy wszelkie publikacje na temat lektorów i ich pracy. Efekt naszych poszukiwań znajdziesz w tym dziale. Jeśli masz coś czego tu nie ma, podziel się linkiem! Koniecznie daj nam znać!

Tytuł: Premiera największej produkcji Storytel Original - słuchowisko Przeminęło w reżyserii Marii Sadowskiej
Autor: ONET Kultura
Źrodło: https://kultura.onet.pl/premiera-najwiekszej-produkcji-storytel-original...
Data publikacji: 25.09.2020

/.../ W najnowszej produkcji Storytel, w reżyserii Marii Sadowskiej, usłyszymy głosy utalentowanych młodych aktorów, w tym: Justynę Wasilewską, Tomasza Włosoka, Mateusza Banasiuka, Marię Dębską i Józefa Pawłowskiego oraz towarzyszące im doświadczone głosy m.in. Agaty Kuleszy, Cezarego Pazury, Danuty Stenki czy Wojciecha Manna. Premierze słuchowiska towarzyszy krótkometrażowa produkcja filmowa, stworzona we współpracy z Michałem Marczakiem i Łukaszem Żalem.

Nowe słuchowisko Storytel to historia o miłości (również tej niespełnionej), buncie, ale także o stracie, widziana oczami głównej bohaterki, Róży, w którą wciela się Justyna Wasilewska. Mamy rok 1981 /.../, przede wszystkim rok szarej chmury stanu wojennego, która zawisła nad krajem. Bohaterowie muszą uporać się z nową rzeczywistością, ponieważ ta dotychczasowa – wywróciła się do góry nogami. Jednocześnie muszą rozpocząć “prawdziwe, dorosłe życie” i zmagać się z jego koleinami, niezależnie od politycznej zawieruchy.

- Fabuła została oparta na powieści „Przeminęło z wiatrem” – wciąż mamy dobrze znaną Scarlett (Różę) i Retha (Roberta), ale „przenosimy” fabułę w polskie realia. Zaczynamy w 1981 roku, tuż przed ogłoszeniem stanu wojennego. Pokazujemy Polskę w momencie, gdy niektórzy walczyli z systemem, a inni byli mu wierni – mówi autorka słuchowiska, Aleksandra Zielińska.

/.../ Dodatkowo powstał zwiastun słuchowiska w formie filmu krótkometrażowego. Czarno-biały obraz, piosenka „Byłaś serca biciem” w wykonaniu Króla oraz jedna z głównych scen słuchowiska – studniówka 1981 roku – z aktorskim wystąpieniem m.in. Justyny Wasilewskiej, Marii Dębskiej, Józefa Pawłowskiego oraz Tomasza Włosoka to idealny wstęp do zapoznania się z historią bohaterów "Przeminęło".


- W Storytel lubimy rozpocząć doświadczanie historii przez użytkownika zanim założy słuchawki i włączy naszą aplikację. Dlatego zdecydowaliśmy się zwizualizować jedną z głównych scen słuchowiska i przedstawić ją w formie krótkometrażowej. W czerni i bieli. Film pokazuje studniówkę z 1981 roku, czyli ostatni dla bohaterów moment beztroski przed wybuchem stanu wojennego. Udało nam się do jego realizacji zaprosić Michała Marczaka jako reżysera i Łukasz Żala, który był odpowiedzialny za zdjęcia. Film miał premierę na piątkowej gali otwarcia tegorocznego Festiwalu Mastercard Off Camera. Dodatkowo, aby zabrać naszego użytkownika wyobraźnią do świata lat 80., postawiliśmy na klasyki rocka z tamtej dekady, a numer „Byłaś serca biciem” Andrzeja Zauchy, wypuszczamy w świat w nowej, świeżej aranżacji autorstwa Igora Nikiforowa oraz w wykonaniu Króla, niezwykłego artysty. Mamy nadzieję, że będzie to uczta dla wyobraźni naszych użytkowników z wielu powodów - mówi Jakub Barzak ze Storytel, autor koncepcji kreatywnej filmu. /.../

Więcej znajdziecie w artykule ONET Kultura.

 

 

 

 

 

Brak komentarzy

Studio Medianawigator.com

reklama

Agencja MediaNawigator.com

Powered by:

Bank głosów Mikrofonika.net

reklama