Publikacje o lektorach
ARTYKUŁY, AUDYCJE, FILMY

Permanentny przegląd prasy, portali internetowych, społecznościowych, radia i telewizji. Zbieramy wszelkie publikacje na temat lektorów i ich pracy. Efekt naszych poszukiwań znajdziesz w tym dziale. Jeśli masz coś czego tu nie ma, podziel się linkiem! Koniecznie daj nam znać!

Tytuł: #42 Ilja Zmiejew - Wiek Niewinności - "Wolnościowiec z Kazania"
Autor: Wywiadowcy Podcast
Źródło: https://www.youtube.com/watch?v=r8o4YcU49ps
Data publikacji: 30.03.2022

Bohaterowi podcastu "Wolnościowiec z Kazania" udało się wyjechać z ZSRR jeszcze w czasach, gdy na naszych drogach królowały Maluchy i Trabanty. Żyje zatem i pracuje w Polsce już od ponad 30 lat. I dobrze się stało, bo jest nie tylko świetnym fachowcem, ale też po prostu mądrym, ciepłym człowiekiem. Wiedzą o tym uczestnicy Ogólnopolskich Spotkań Lektorów, na których pojawia się od początku.

Warto spędzić z Ilją ponad godzinę zwłaszcza teraz, gdy za naszą granicą trwa wojna. "Myśląc o Ukrainie, wsłuchajcie się w słowa człowieka, który zna Rosję jak mało kto" - piszą w zapowiedzi podcastu Wywiadowcy.pl, czyli Arkadiusz Bartosiak i Łukasz Klinke. (Głos drugiego z nich znacie z wielu produkcji lektorskich).

"Rosjanin, Żyd czy Polak? Urodził się dwa tysiące kilometrów od Warszawy, w mieście nad szeroko rozlaną Wołgą - w Kazaniu. Po rozwodzie rodziców, polskiej Żydówki i Rosjanina, przeniósł się jeszcze dalej w głąb sowieckiego imperium - do Permu. Od zawsze czuł się inny, nosił polską harcerską czapkę i kurtkę wojskową. Jako dziecko marzył o życiu w kraju, z którego pochodziła mama.
Opowiadając nam o dzieciństwie, wspomina dziadka zakochanego w Stalinie, komsomolskie zauroczenie matki, milczenie ojca, rozciętą wargę i niepowtarzalny zapach chińskich trampek. O swoim wieku niewinności oraz o nienawiści do Putina opowiada aktor i lektor Ilja Zmiejew, człowiek, który tylko zrządzeniem złośliwego losu nie został - jak jego rodzice - lekarzem" - wyjaśniają.  


- „Wiek niewinności” to cykl rozmów o dzieciństwie, który powstaje we współpracy z @SEKIELSKI BROTHERS STUDIO. Dzieciństwo to czas, który większość z nas ukształtował na resztę życia. Każde dzieciństwo jest inne, każde ma dobre i złe strony. Każde też ma kluczowy wpływ na dorosłe życie. Z naszymi gośćmi wspominamy ich „wiek niewinności”. Pytamy o smaki i zapachy, smutki i radości, kompleksy, sukcesy, o pierwsze łobuzowanie, pierwsze randki i pierwsze miłości. Sprawdzamy, z czego wyrośli i z jakiej są gliny - czytamy w opisie Wywiadowcy Podcast.

 

 

 


 

Brak komentarzy

Studio Medianawigator.com

reklama

Agencja MediaNawigator.com

Powered by:

Bank głosów Mikrofonika.net

reklama