Strona główna >> Testy >> Sontronics STC 2.
I znowu model z Audiofactory, dystrybutora marki Sontronics na Polskę. Tym razem jednak to nie lampa tylko tranzystor. I w dodatku kosztujący 1/3 Heliosa, bo jedyne 700,00 polskich złotych. Jednym słowem tym razem mocno budżetowa propozycja.

Tradycyjnie, przypominamy o użytkowym charakterze tego testu. Sprawdzamy jak STC 2 sprawuje się™ w nagraniach do reklam, filmó‚w i prezentacji multimedialnych. Dla tych, dla któ‚rych marka Sontronics to kompletna egzotyka, zapraszamy do naszego poprzedniego testu, w któ‚rym mę™czyliśmy model Helios tej samej firmy.

 STC 2 Skrzynka

Opakowanie.

 

Podobnie jak inne produkty tej firmy, STC 2 dostajemy w zgrabnej metalowej skrzyneczce, wykonanej z dużą starannością i dbałością o szczegó‚ły. Jednak w tym modelu skrzynka ma dużo mniejsze rozmiary, bo nie musi mieścić zasilacza, jak w przypadku modeli lampowych.

 

 

 

 

W zestawie znajdziemy:

  •  - Zgrabny koszyk, nie wyró‚żniający się™ niczym zaskakującym, ale dość stabilny i zaopatrzony w dwie zapasowe gumki nośne. Miły gest, któ‚ry jak widać ma szanse zadomowić się™ w branży na dobre.
  •  - Sam mikrofon, dość duży, wykonany przyzwoicie, ale bez znakó‚w szczegó‚lnych.

  STC 2 Komplet

Podłączamy.

Tutaj już nie ma absolutnie z czym kombinować, wiadomo, podłączamy i gramy. Nagrania realizowane tradycyjnie w studio Mikrofoniki, przy użyciu tych samych głosó‚w (Julita Lachowska, Joanna Lewandowska - Wołoszyn, Marcin Kieca i Tomek Bartos) prezentujemy poniżej:

 

 

 

Nagranie wokal mę™ski Marcin
Nagranie wokal mę™ski Tomek
Nagranie wokal żeński Julita
Nagranie wokal żeński Aśka

 

Nasza opinia:

W poprzednim teście chwaliliśmy Heliosa za dobrą kalibrację™ barwy. Tym razem jednak można odnieść wrażenie, że Sontronics lekko przesadził. Podbicie czę™stotliwości głosu wykasowało z pasma cały dó‚ł. Oczywiście ma to swoje uzasadnienie, konstruktorzy chcieli uwypuklić jak najbardziej użyteczne przy nagrywaniu głosu pasma i ten efekt osiągnę™li bez dwó‚ch zdań. Głos jest wyraźny, soczysty, czysty. Ale jednocześnie wzrosła wrażliwość na sybilanty, a braki w dolnym zakresie spowodowały, że wokale tracą indywidualne brzmienie. Najbardziej naszym zdaniem na tej operacji zyskał głos Julity, co może wynikać z jej specyficznego sposobu mó‚wienia. Jednak już w przypadku innych lektoró‚w mikrofon wyraźniej traci w poró‚wnaniu do innych produktó‚w. Ale nie krytykujmy bezrefleksyjnie. Zastrzec wyraźnie trzeba, że mó‚wimy tu o najniższej cenowej pó‚łce. Za 700,00 złotych nie kupimy zawodowego mikrofonu, to trzeba sobie jasno powiedzieć, a STC 2 jest tylko tego dowodem. Dodatkowo akurat profil „pod wokal”w reklamach może się™ sprawdzić jak nigdzie indziej, a my przecież testujemy sprzę™t właśnie w oparciu o to kryterium.

 STC 2 Na statywie

 

Podsumowanie:

Jeśli zarabiasz głosem, chyba nie warto trzymać się kurczowo za kieszeń. To nie jest mikrofon dla Ciebie i nie szukaj na tej półce cenowej sprzętu do studia. STC 2 to propozycja dla początkujących lektorów i wokalistów, którzy mają mocno ograniczone środki, a duże chęci. Akurat do reklam i multimedió‚w ten majk może być dla nich najbardziej użyteczny, wydaje się, że dokładnie po to został zbudowany. Nie można mu odmówić pewnych zalet, ale też warto sobie zdawać sprawę z wad. Ciężko oceniać sprzęt z tego poziomu cenowego, bo porównywanie go z droższym ekwipunkiem jest niesprawiedliwe i krzywdzące, ale jasno trzeba stwierdzić – to absolutnie sprzęt dla początkujących.

 

 

 

 

Producent - Sontronicswww.sontronics.com

Dystrybutor –“ Audio Factory www.audiofactory.pl

Dodaj komentarz

Zaloguj się albo zarejestruj aby dodać komentarz

donos, kontakt

W poprzednim teście sprzętu Mojave Audio mieliśmy przyjemność poznać możliwości Mojave Audio MA 301 FET. Tym razem w naszej kabinie gościmy jego lampowego brata, model MA 200. Czy warto decydować się na lampową wersję Mojave?
Z ofertą Mojave Audio zetknęliśmy się pierwszy raz w życiu. Od dystrybutora, firmy MJ Audio Lab dostaliśmy do testów dwa, naszym zdaniem najciekawsze modele. Dziś prezentujemy nasze wrażenia z praktycznego testu mikrofonu tranzystorowego MA 301 FET. Jak się sprawdza w kabinie? Poczytajcie.
Dzisiaj nietypowo. Przy okazji testów mikrofonów Mojave Audio od MJ Audio Lab dostaliśmy w paczce coś specjalnego. Jak to się sprawdzi na lektorach? - zastanawiał się dystrybutor, a i nam wydało się to ciekawe pytanie. I tym sposobem mieliśmy okazję przez kilka godzin pobawić się Looptrotter SA2RATE.