Baza polskich lektorów
BAZA LEKTORÓW

Poznaj twarze i historie polskich lektorów! Poniżej przedstawiamy sylwetki najpiękniejszych głosów lektorów filmowych, reklamowych i dubbingowych. Uwaga! Znalazłeś nieaktualny wpis? Masz dodatkowe informacje lub uwagi? Pisz do nas.

Jarosław Boberek - ur. 14 czerwca 1963 w Szczecinku - polski aktor filmowy, teatralny i dubbingowy.

Występuje w Teatrze Studio oraz w Teatrze Praga w warszawskiej Fabryce Trzciny.

Widzowie telewizyjni znają go przede wszystkim z roli posterunkowego w serialach Rodzina zastępcza i Rodzina zastępcza plus.

Jest jedną z czołowych postaci polskiego dubbingu. Jego najpopularniejszą i najbardziej popisową rolą jest Kaczor Donald (ma wyłączność na udzielanie głosu tej postaci w polskiej wersji językowej). Dubbingował także postać króla lemurów Juliana w filmie Madagaskar, jednocześnie nagrał utwór Wyginam śmiało ciało. Użyczył swojego głosu wielu postaciom z Cartoon Network, m.in. Edowi z Ed, Edd i Eddy, Czerwonemu z Krowy i Kurczaka. Od niedawna udziela głosu kilku postaciom w serialach 4fun.tv, m.in. w Troo. Usłyszeć można go także w filmie animowanym dla dorosłych Inspektor Erektor, gdzie jest narratorem.

Znany jest również polskim graczom komputerowym. Użyczył głosu w kultowej grze przygodowej The Longest Journey: Najdłuższa podróż, gdzie wcielił się w postać Kruka; w 2006 r. powrócił do tej roli w kontynuacji Najdłuższej podróży zatytułowanej Dreamfall: The Longest Journey. Dubbingował także tytułową postać w grze Prince of Persia: Dwa trony. Wcielił się w Maksa w grze Sam & Max: Sezon 1 oraz w detektywa Gustava McPhersona w grze przygodowej Still Life. Inne gry, w których użyczył głosu, to m.in. Rayman 3,Gothic , Gothic II, Gothic II: Noc Kruka, Gothic III, Warcraft III, Baldur's Gate II, Świątynia pierwotnego zła, Neverwinter Nights 2, Heroes of Might & Magic V, Colin McRae Rally 04, Age of Empires III, Age of Empires III: The WarChiefs, Wiedźmin, Assassin's Creed, Burnout: Paradise, Killzone 2, Uncharted 2: Among Thieves, Dragon Age: Początek

Żonaty z aktorką Iloną Kucińską, z którą ma dwójkę synów: Franciszka (ur. 2 czerwca 1994), podkładającego głos w filmach, i Jana (ur. 11 listopada 1992). Ma również syna Mateusza z pierwszego małżeństwa.

Próbki audio

00:00/00:00
  1. frag. serialu "Pingwiny z Madagaskaru" (jako Król Julian)
  2. frag. audiobooka "On wrócił" T. Vermesa
  3. gra "Assassin's Creed - Wersja reżyserska" (jako Tamir)

Oceń lektora

1 (1 głos)
Vote up!
Vote down!

Brak komentarzy

Zawodowcy do wynajęcia

reklama

Agencja MediaNawigator.com