Baza polskich lektorów
BAZA LEKTORÓW

Poznaj twarze i historie polskich lektorów! Poniżej przedstawiamy sylwetki najpiękniejszych głosów lektorów filmowych, reklamowych i dubbingowych. Uwaga! Znalazłeś nieaktualny wpis? Masz dodatkowe informacje lub uwagi? Pisz do nas.

January Brunow (lub January Brunzlow), urodzony 12. lutego 1964 w Nowej Rudzie. W 1989 roku ukończył PWST we Wrocławiu. Polski aktor, znany z występów w wielu polskich serialach - "Ekstradycja", "Plebania", "Pogoda na piątek". W latach 1989-90 występował w Teatrze Polskim we Wrocławiu. Wszyscy pamiętamy go jako Tamy'ego z Gumisiów i współgospodarza (razem z Darią Trafankowską) programu Szalone liczby, który polegał na rozwiązywaniu zadań i łamigłówek matematycznych. Użyczył głosu Ludwiczkowi w polskiej wersji kreskówki "Świat według Ludwiczka". Można go również usłyszeć w grach komputerowych StarCraft II: Wings of Liberty (jako Graven Hill), Hitman: Rozgrzeszenie (jako Policjant), Might and Magic: Heroes IV - Cienie mroku (jako Vein). Wg. publikowanych danych rarierę rozpoczął już w wieku 3 lat (1967 Księga dżungli).

Lubi grać na gitarze i jeździc konno. Od roku 1998 jest współwłaścicielem firmy producenckiej i (wraz z żoną Anią) restauracji La provincia z kuchnią śródziemnomorską. Uwiedzeni ideą Ośrodka Ufność zgodzili się wesprzeć jego działalność przekazywaniem kwoty ze sprzedaży pizzy i zbieraniem datków w Restauracji.

Źródła: filmpolski.pl, ufnosc.pl, wikipedia.org

 

Próbki audio

00:00/00:00
  1. frag. serialu "Świat według Ludwiczka" (jako Ludwiczek)
  2. gra "inFamous" (jako Zeke „Jedediah” Dunbar)
  3. frag. serialu "Szalony Jack, pirat" jako Szalony Jack

Oceń lektora

1 (1 głos)
Vote up!
Vote down!

Brak komentarzy

Zawodowcy do wynajęcia

reklama

Agencja MediaNawigator.com