Aktualności polscylektorzy.pl
WIADOMOŚCI

W tym dziale informujemy o wszystkich zmianach w serwisie. Tu znajdziesz najświeższe wieści z rynku, fakty, plotki i donosy. Masz newsa? Organizujesz lub wygrałeś casting? Planujesz ciekawą imprezę? Robisz coś wyjątkowego? Liczymy na Waszą współpracę! Piszcie do nas!

Tytuł: Włochy: Strajkują pracownicy branży dubbingu
Autor: PAP / Sylwia Wysocka
Źródło: https://www.wnp.pl/rynki-zagraniczne/wlochy-strajkuja-pracownicy-branzy-...
Data publikacji: 08.03.2023

 

Akcję strajkową osób użyczających głosu zagranicznym aktorom, autorów list dialogowych, reżyserów nagrań i pracowników pionu technicznego ogłosiły branżowe związki z największych włoskich central.

We wtorek zapadła decyzja o przedłużeniu strajku o kolejny tydzień. Popiera go krajowe stowarzyszenie aktorów dubbingowych Anad. /.../ "Pracujemy za dużo, w złych warunkach, a widzowie to słyszą" - powiedział Flavio Aquilone, użyczający głosu odtwórcy roli Harry'ego Pottera - Danielowi Radcliffe'owi.

Jednym z postulatów jest unormowanie czasu pracy. Z powodu strajku nie powstała włoska wersja siódmego odcinka popularnego amerykańskiego serialu "The Last of Us". Media zauważają, że mogą opóźnić się we Włoszech premiery także wielu innych filmów i seriali.

/.../ We Włoszech podkładanie głosów ma swe początki w latach 30. ubiegłego wieku. Praktyka ta rozpoczęła się wraz z wielkim napływem amerykańskich produkcji filmowych do włoskich kin. W ten sposób chciano zdobyć jak najwięcej widzów.
Podkładanie głosu uznano wtedy wręcz za konieczne. Napisy były wykluczone z powodu wysokiego wskaźnika analfabetyzmu. W krótkim czasie Rzym stał się kolebką dubbingu i szczyci się tym do tej pory.

Włosi z dumą mówią wręcz o rzymskiej szkole, którą wyróżnia perfekcja i doskonale zazwyczaj dobrane i nałożone głosy. To nie tylko szkoła, ale i niekiedy tradycyjna rodzinna. Wiele rodzin od kilku pokoleń pracuje w tej branży.

/.../ Nie brak zarazem narzekań, że trudno zobaczyć w kinie czy w telewizji film w oryginalnym języku.

Więcej przeczytacie w artykule na portalu Wnp.pl

Zdjęcie: archiwum Polscylektorzy.pl

 

 

 

 

Brak komentarzy

Studio Medianawigator.com

reklama

Agencja MediaNawigator.com

Powered by:

Bank głosów Mikrofonika.net

reklama