Aktualności polscylektorzy.pl
WIADOMOŚCI

W tym dziale informujemy o wszystkich zmianach w serwisie. Tu znajdziesz najświeższe wieści z rynku, fakty, plotki i donosy. Masz newsa? Organizujesz lub wygrałeś casting? Planujesz ciekawą imprezę? Robisz coś wyjątkowego? Liczymy na Waszą współpracę! Piszcie do nas!

Tytuł: Co zostanie Młodzieżowym Słowem Roku 2023? Nominowani "bambik, rel, slay"
Autor: jd / Wirtualnemedia.pl
Źródło: https://www.wirtualnemedia.pl/artykul/mlodziezowe-slowo-roku-2023-bambik...
Data publikacji: 16.11.2023


Wydawnictwo Naukowe PWN i Uniwersytet Warszawski ogłosiły nominowanych do konkursu Młodzieżowe Słowo Roku. Wśród nich są m.in. wyróżniona w ubiegłym roku “odklejka”, a także “bambik”, “slay” czy “LOL”. Wyniki plebiscytu poznamy w grudniu.

Spośród słów zgłaszanych w pierwszym etapie najczęściej jury wyłoniło finałową dwudziestkę. Decyzje konsultowano z młodzieżowym zespołem doradczym.

Młodzieżowe Słowo Roku 2023 - nominacje

W tegorocznym plebiscycie do pierwszego etapu zgłoszono 18 tysięcy słów i wyrażeń, z czego jury wyłoniło finałową dwudziestkę. Na tej liście znalazły się m.in. wyróżniona Nagrodą Jury w roku 2022 “odklejka” (warianty: odkleić się, odklejeniec, odklejony, odkleiło, odkleja (czynność), odkleja (osoba). Na liście są również spopularyzowane w przestrzeni publicznej przez wyrażenia jednego z polityków “bambik”, “baza” (bazunia, zbazowane), “IMO” (w mojej opinii) czy pojawiające się w latach ubiegłych “rel” ("potwierdzam co mówisz, mam tak samo") czy “cringe” (krindż, czyli żenada).

 

źródło: portal PWN

 

[...] W drugim etapie plebiscytu - od 15 do 30 listopada internauci zdecydują w kolejnym głosowaniu, które z dwudziestu finałowych słów zostanie Młodzieżowym Słowem Roku 2023. Dodatkowo zostanie przyznana Nagroda Jury za najciekawsze zgłoszone słowo wraz z jego definicją. Rozstrzygnięcie plebiscytu nastąpi na początku grudnia 2023 roku.

[...] Młodzieżowe Słowo Roku - co wygrywało w latach ubiegłych?

W ubiegłej edycji zwyciężyła “essa”, używane jako wyraz radości, triumfu lub ogólnych pozytywnych emocji. Internauci chętnie głosowali też na "slay", "łymyn", "betoniarz" czy "NPC". Nagrodę jury dostała “odklejka”. Słowo oznacza stan, ewentualnie osoby, które są oderwane od rzeczywistości i ten aspekt dotyczy nie tylko zachowania, samopoczucie, ale też oceny wypowiadanych treści.

Więcej przeczytacie w artykule na Wirtualnemedia.pl

 

 

 

 

Brak komentarzy

Studio Medianawigator.com

reklama

Agencja MediaNawigator.com

Powered by:

Bank głosów Mikrofonika.net

reklama