Aktualności polscylektorzy.pl
WIADOMOŚCI

W tym dziale informujemy o wszystkich zmianach w serwisie. Tu znajdziesz najświeższe wieści z rynku, fakty, plotki i donosy. Masz newsa? Organizujesz lub wygrałeś casting? Planujesz ciekawą imprezę? Robisz coś wyjątkowego? Liczymy na Waszą współpracę! Piszcie do nas!

Tytuł: Słuchowisko "Siostra Hioba" z nagrodą Grand Prix Festiwalu "Dwa Teatry" Sopot 2024
Autor: Teatr Polskiego Radia/mt/rk/wmkor
Źródło: https://www.polskieradio.pl/357/6991/Artykul/3395281
Data publikacji: 24.06.2024

 

Słuchowisko "Siostra Hioba" Marty Rebzdy w reżyserii Waldemara Modestowicza zdobyło Grand Prix XXIII Festiwalu "Dwa Teatry - Sopot 2024", dla najlepszego utworu w kategorii słuchowisk.

Wielkimi Nagrodami festiwalu za wybitne kreacje aktorskie w Teatrze Polskiego Radia i Teatrze Telewizji Polskiej uhonorowani zostali Joanna Szczepkowska i Adam Ferency. Honorową nagrodą dla producenta słuchowisk wyróżniono Program 1 Polskiego Radia.

źródło: YouTube.com / oficjalny kanał Polskiego Radia

[...] Słuchowisko "Siostra Hioba" zdobywcą Grand Prix

Nagrody otrzymali: za tekst – Marta Rebzda, za reżyserię – Waldemar Modestowicz, za realizację akustyczną – Maciej Kubera, za tytułową rolę aktorską – Anna Dereszowska.

"Siostra Hioba" to słuchowisko Marty Rebzdy. Początkowo miała to być opowieść o Cezarym Filozofie, koledze Grzegorza Przemyka. Obaj w 1983 roku świętowali na warszawskim placu Zamkowym zdanie matury, obaj zostali zatrzymani i przewiezieni na komisariat MO przy ulicy Jezuickiej. To Cezary Filozof był świadkiem śmiertelnego pobicia Przemyka i choć SB próbowała go skłonić do zmiany zeznań, nigdy nie uległ.

Ostatecznie powstała opowieść o Barbarze Sadowskiej, mamie Grzegorza Przemyka. Opowieść o niezwykle silnej, a jednocześnie kruchej kobiecie. O jej bólu, poczuciu niesprawiedliwości i ogromnej rozpaczy. Słuchowisko powstało dzięki pomocy Cezarego Łazarewicza, autora książki "Żeby nie było śladów".

W słuchowisku obok Anny Dereszowskiej wystąpili: Adam Ferency, Wiktor Zborowski i Mariusz Bonaszewski. Słuchowisko zostało wyemitowane 6 grudnia 2023 roku na antenie Programu 1 Polskiego Radia.

[...] Nagrodę publiczności zdobyło słuchowisko "Kroki" na podstawie dramatu Antonia Alamo, w adaptacji i reżyserii Tadeusza Kabicza.

Pełną listę nagrodzonych zawiera artykuł na portalu PolskieRadio.pl

 

 

 

 

Brak komentarzy

Studio Medianawigator.com

reklama

Agencja MediaNawigator.com

Powered by:

Bank głosów Mikrofonika.net

reklama