Sprzęt dla letorów
SPRZĘT DLA LEKTORÓW

Co nowego na rynku? Na czym warto zawiesić ucho? Kto i za co dostał kolejną nagrodę? To jest TECHNEWS! Sprzęt dla lektorów? W dziale TESTY znajdziesz efekty naszych praktycznych doświadczeń na mikrofonach i przedwzmacniaczach. A na deser świeżutkie promocje. Trzymaj rękę na pulsie.

   Oferta najwyższej klasy mikrofonów studyjnych Audio-Technica została wzbogacona o Serię 50, której pierwszym przedstawicielem jest AT5040 – kardioidalny mikrofon pojemnościowy. Nowy, ręcznie wykonywany produkt, to przede wszystkim realistyczny, głęboki i czysty dźwięk. Konstrukcja sprzętu jest na tyle przełomowa, że jej elementy zostały opatentowane. Istotą innowacyjności są cztery ultracienkie membrany w kształcie prostokątów, które dostarczają łączną powierzchnię niemożliwą do osiągnięcia w przypadku standardowych, okrągłych membran. AT5040 ze swoim gładkim wykończeniem i wysoką odpornością na sybilanty jest doskonałym narzędziem pracy dla wokalistów, ale nie tylko. Wielkomembranowa charakterystyka i szybka reakcja na sygnały transjentowe czynią ten mikrofon świetnym rozwiązaniem do nagrywania instrumentów akustycznych, klawiszowych, strunowych, gitar czy też saksofonów.


Podstawowym kryterium podczas projektowania AT5040 była wyrazistość dźwięku. Inżynierowie z firmy Audio-Technica, opierając się na przełomowych w ostatnich latach rozwiązaniach z zakresu technologii przechwytywania dźwięku, opracowali czteroczęściowy, prostokątny element membrany, który umożliwił osiągnięcie tego celu. Cztery idealnie dopasowane do siebie membrany pracują razem (wydajności proporcjonalnie się sumują) jak jeden wysokowydajny element. Jest to mikrofon o największej powierzchni czynnej membrany jaki Audio-Technica kiedykolwiek stworzyła. Poprzez zastosowanie czterech membran jako pojedynczej kapsuły, AT5040 osiąga niezwykle dużą powierzchnię bez zwiększenia wagi i zmniejszenia reakcji na transjenty, co jest istotną wadą towarzyszącą zwiększaniu rozmiarów membran w innych konstrukcjach....

Wię™cej na stronach dystrybutora - KonsbudAudio, oraz producenta -
Audio-Technica

Brak komentarzy

Studio Medianawigator.com

reklama

Agencja MediaNawigator.com

Powered by:

Bank głosów Mikrofonika.net

reklama