Aktualności polscylektorzy.pl
WIADOMOŚCI

W tym dziale informujemy o wszystkich zmianach w serwisie. Tu znajdziesz najświeższe wieści z rynku, fakty, plotki i donosy. Masz newsa? Organizujesz lub wygrałeś casting? Planujesz ciekawą imprezę? Robisz coś wyjątkowego? Liczymy na Waszą współpracę! Piszcie do nas!

Tytuł: WYBITNI POLSCY LEKTORZY CZYTAJĄ JANUSZOWI KOZIOŁOWI – NARODOWE CZYTANIE 2019
Autor:  Miejska Biblioteka Publiczna Opoczno
Źródło: https://www.youtube.com/watch?v=TqIV61GRUWc
Data publikacji: 18.09.2019

 

Janusz Kozioł, jeden z najbardziej rozpoznawalnych i cenionych głosów Polskiego Radia oraz filmu, odszedł 18 stycznia 2019 roku po ciężkiej chorobie.

Przypomnijmy, że 7 września gośćmi wydarzenia "Polscy lektorzy czytają Januszowi Koziołowi" byli Agnieszka i Piotr Borowiec oraz Tomasz Knapik. Z notki organizatora dowiadujemy się, że "publiczność, która w sobotę przybyła do parku im. Tadeusza Kościuszki usłyszała zarówno piękne głosy lektorów jak i fragmenty nowel, które czytali dla opoczyńskiej publiczności.
Tomasz Knapik, Agnieszka i Piotr Borowiec zaprezentowali m.in. teksty z noweli „Dym” Marii Konopnickiej, „Katarynka” Bolesława Prusa, a także „Mój ojciec wstępuje do strażaków” Bruno Schulza.
Bohaterowie sobotniego wydarzenia podzielili się także z publicznością swoimi wspomnieniami o życiu i pracy Janusza Kozioła, jak również uchylili rąbka tajemnicy zza kulis swojej pracy".

Film, który opublikowała Miejska Biblioteka Publiczna w Opocznie, pozwala choć w części poczuć klimat niezwykłego spotkania.

 

 

 

 

 

 

Brak komentarzy

Studio Medianawigator.com

reklama

Agencja MediaNawigator.com

Powered by:

Bank głosów Mikrofonika.net

reklama