Baza polskich lektorów
BAZA LEKTORÓW

Poznaj twarze i historie polskich lektorów! Poniżej przedstawiamy sylwetki najpiękniejszych głosów lektorów filmowych, reklamowych i dubbingowych. Uwaga! Znalazłeś nieaktualny wpis? Masz dodatkowe informacje lub uwagi? Pisz do nas.

Mikołaj Klimek - urodzony 19.02.1972r. w Krakowie. Aktor, lektor. Z wykształcenia jest magistrem sztuki - ukończył PWST w Krakowie. Od 11 lat związany z Teatrem Narodowym, w tym czasie zrealizował kilkanaście ról w filmach i serialach i bardzo dużo reklam. Lektorem został na studiach w radio RMF FM. Najbardziej znane ostatnie produkcje to: „Piwo Tatra", „Gardena", „Tilt Poker.com". Najchętniej podkłada głos w dubbingu i reklamie. Sam mówi, że na razie nie stać go na odrzucanie ofert, więc bierze udział we wszystkim,  taki zawód. Przez życie idzie stosując zasadę: "nie czyń drugiemu, co tobie niemiłe. Można osiągnąć swoje cele uczciwie, trochę dłużej to trwa, ale warto".  Dexter, Pan Cogito, Szwejk - to ulubieni bohaterowie Mikołaja. A najchętniej swojego głosu użyczyłby czytając listy dialogowe dr. Housea  i detektywa Batisty z "Dextera. Za najtrudniejszą produkcję uważa pracę przy "Simpsonach". Jak sam mówi: „ciężkie role, całe dnie pracy, odpowiedzialność za to co robię i z jakim materiałem się mierzę.
W wolnych chwilach fotografia i podróże,  które się uzupełniają. W cuda nie wierzy, ale dobry film i ciekawa książka pozwalają mu zapomnieć o codzienności. Za największą wadę w pracy lektora uważa zastoje, ale cieszy się, że są one coraz rzadsze. Najlepsze ćwiczenia dla lektora to mocny alkohol, który doskonale dezynfekuje struny głosowe, ale oczywiście nie codziennie. Od współpracowników oczekuje profesjonalizmu i poważnego podejścia do pracy.

 

 

Źródło: filmweb.pl

 

 

 

Próbki audio

00:00/00:00
  1. frag. serialu "Pingwiny z Madagaskaru" jako Agent X
  2. raklama "Rzeczpospolita"
  3. reklama Bridgestone

Oceń lektora

1 (1 głos)
Vote up!
Vote down!

Brak komentarzy

Zawodowcy do wynajęcia

reklama

Agencja MediaNawigator.com