Aktualności polscylektorzy.pl
WIADOMOŚCI

W tym dziale informujemy o wszystkich zmianach w serwisie. Tu znajdziesz najświeższe wieści z rynku, fakty, plotki i donosy. Masz newsa? Organizujesz lub wygrałeś casting? Planujesz ciekawą imprezę? Robisz coś wyjątkowego? Liczymy na Waszą współpracę! Piszcie do nas!

- #ĄĘ zna swoje miejsce w szeregu. Powstało trzy lata temu jako wypadkowa znudzenia ścisłym lockdownem i frustracją wynikającą z tego, że w tak wielu wpisach w mediach społecznościowych wyrażenie "na co dzień" zapisane jest w sposób niepoprawny. Nie jestem językoznawczynią, nie jestem polonistką, nie badam języka. Instagram mówi o mnie "Facetka od polskiego", ale to jest tylko żart. Jestem dziennikarką - powiedziała Kamila Kalińczak.

Dziennikarka, trenerka wystąpień publicznych, lektorka i popularyzatorka poprawności językowej otrzymała wczoraj tytuł Kuźni Mistrzów Mowy Polskiej dla instagramowego kanału #ĄĘ. Przypomnijmy, że w Meloradiu prowadzi również audycję pod tym samym tytułem.

To, co "miało być zabawą, sposobem na pandemię, w krótkim czasie zyskało jednak ogromną popularność i doskonale popularyzuje ideę poprawności językowej" - czytamy na stronie programu Mistrz Mowy Polskiej.

źródło: Instagram

 

- #ĄĘ powstało po to, żeby zarażać miłością do poprawności językowej, żeby budzić językową ciekawość. Powstało jednak przede wszystkim po to, żeby mówić, czym jest kultura języka, wypowiedzi i szacunek dla naszych rozmówców. /.../ #ĄĘ jest o tym, że świat byłby bardzo ciekawym i pięknym miejscem, gdybyśmy odzywali się tylko wtedy, jeśli mamy coś mądrego, zabawnego bądź miłego do powiedzenia. Język jakim mówimy to suma naszych to suma naszych codziennych, językowych wyborów - dodała w czerwcu na Zamku Królewskim w Warszawie po odebraniu nominacji:

 

- Kuźnia Mistrzów Mowy Polskiej to wyróżnienie przyznawane od 2011 r. przez członków Akademii Mistrzów, skupiającej laureatów wszystkich edycji Programu Mistrz Mowy Polskiej. Nagroda ta przyznawana jest placówkom, inicjatywom lub instytucjom, mającym niekwestionowane zasługi w pielęgnowaniu najlepszych wzorców językowych. Swoje wyróżnienie – tytuł Kuźni Mistrzów Mowy Polskiej Vox Populi – przyznaje również publiczność w głosowaniu ogólnopolskim - wyjaśniają organizatorzy programu.

Gorąco gratulujemy i oczywiście regularnie śledzimy kanał #ĄĘ!

Oprac. PolscyLektorzy

 

 

 

 

Brak komentarzy

Studio Medianawigator.com

reklama

Agencja MediaNawigator.com

Powered by:

Bank głosów Mikrofonika.net

reklama