Marzenie o dubbingu vs początkująca lektorka, wokalistka.

#1 śr., 2019/08/21 - 23:58
xjoszi
Obrazek użytkownika xjoszi

Witam.
Mam na imię Weronika, mam 22 lata i pochodzę z Górnego Śląska.
Od dziecka uczyłam się śpiewu, w ubiegłym roku rozpoczęłam również przygodę z teatrem w kontekście musicali.
Dubbingiem interesuję się od dawna lecz nigdy nie wiedziałam JAK ZACZĄĆ. W tym momencie jestem już pewna i zdecydowana, że pragnę by dubbing był częścią mojego życia. W temacie jestem na ten moment zielona. Obejrzałam wszystkie odcinki kanału „widzę głosy”, w których lektorzy opowiadają o tej pracy. Chciałabym uzyskać tutaj wszelakich informacji, gdyż nawet nie wiem o co powinnam zapytać. Po prostu pragnę pracować z głosem. :)
Czy można tutaj liczyć na jakieś dobre duszyczki?

PS Proszę o wyrozumiałość, być może nie odpowiedziałam czegoś o sobie co może wydać się wam istotne, w takim wypadku proszę o informacje.

Podaje również swój adres e-mail: wersob123@gmail.com

czw., 2019/08/22 - 11:02
Przemysław Strz...
Obrazek użytkownika Przemysław Strzałkowski

Dzień dobry,

Redakcja pierwsza czuje się wezwana do tablicy i - na szczęście - jest przygotowana ;) Niedawno opublikowaliśmy artykuł z garścią porad, które być może będą dla Pani przydatne:

http://www.polscylektorzy.pl/artykuly/praca-glosem

Jak zapewne Pani zauważyła, koncentrujemy się głównie na pracy lektorskiej. Jednak dubbing również pozostaje w naszym obszarze zainteresowań, ponieważ często nie sposób tych obszarów pracy głosem traktować osobno. Zatem wybór tego Forum jest jak najbardziej trafiony. I mamy nadzieję, że poza lekturą poleconego artykułu znajdzie tu Pani z czasem życzliwe podpowiedzi.