Baza polskich lektorów
BAZA LEKTORÓW

Poznaj twarze i historie polskich lektorów! Poniżej przedstawiamy sylwetki najpiękniejszych głosów lektorów filmowych, reklamowych i dubbingowych. Uwaga! Znalazłeś nieaktualny wpis? Masz dodatkowe informacje lub uwagi? Pisz do nas.

Zaczęło się rodzinnie. Z pomocą mamy polonistki – brała udział w konkursach recytatorskich i grała w szkolnym teatrze. Z tatą muzykiem - jeździła do Teatru Nowego w Poznaniu i oglądała zza kulis sceniczny, magiczny świat obrazu i dźwięku. Na pierwszym roku studiów przypadkiem trafiła do radia (nieistniejące już poznańskie Radio Fan), bo ktoś stwierdził, że ma fajny, niski głos. Po pół roku wciągnięto ją do rozgłośni regionalnej (nieistniejące już RMI), a po kolejnym dostała propozycję pracy w rozgłośni ogólnopolskiej (RMF FM) i przeniosła się do Krakowa. Pracowała również w Antyradio, zawsze w roli dziennikarza newsowego. Prowadziła też wiadomości w lokalnej TV.

Intymność studia nagraniowego pociągała ją jednak bardziej. Fonia zdecydowanie wyparła wizję. Jak twierdzi: "Jeśli dobrze poprowadzisz głos to wystarczy, by wyobraźnia pracowała na najwyższych obrotach – oczy mogą pozostać zamknięte". Beata Kaczmarek rzuciła dziennikarstwo i zbudowała  własne studio. Mówi, że "każdego dnia uczy się i odkrywa nowe możliwości głosowe, a te potrafią naprawdę zaskoczyć". Nagrywa m.in. dla Faktorii Lektorskiej Mikrofonika.

Poza mikrofonem jej ulubionymi rekwizytami są kuchenna chochla i rower. Uwielbia podróże, ale zdecydowanie nie all inclusive - jej żywioł to wędrówki po górach. Miłośniczka wina i dobrego kryminału wieczorową porą. Mama dwóch wspaniałych córek: Sary i Kornelii.

(źródło: materiały własne)

 

 

Próbki audio

00:00/00:00
  1. spot Hydrovision
  2. narracja
  3. spot Lexus CT

Oceń lektora

1 (1 głos)
Vote up!
Vote down!

Komentarze (1)

2019-05-02 Eryk Lippman

xx

Zawodowcy do wynajęcia

reklama

Agencja MediaNawigator.com