Aktualności polscylektorzy.pl
WIADOMOŚCI

W tym dziale informujemy o wszystkich zmianach w serwisie. Tu znajdziesz najświeższe wieści z rynku, fakty, plotki i donosy. Masz newsa? Organizujesz lub wygrałeś casting? Planujesz ciekawą imprezę? Robisz coś wyjątkowego? Liczymy na Waszą współpracę! Piszcie do nas!

Tytuł: Głos Google Maps vs Sztuczna Inteligencja
Autor: Jarosław Juszkiewicz
Źródło: https://www.youtube.com/watch?v=h7Yt830AYVs
Data publikacji: 24.10.2021  

Lektor m.in. polskiej wersji Google Maps rzeczywiście rozłożył automat telemarketingowy, przedstawiający się jako Klara Sobieraj, na przysłowiowe łopatki (o ile bot może takowe posiadać).

Przypomnijmy, że "test Turinga jest sposobem określania zdolności maszyny do posługiwania się językiem naturalnym i pośrednio mającym dowodzić opanowania przez nią umiejętności myślenia w sposób podobny do ludzkiego.
W 1950 roku Alan Turing zaproponował test w ramach badań nad stworzeniem sztucznej inteligencji. /.../ Turing oczekiwał, że maszyny w końcu będą w stanie przejść ten test" - informuje Wikipedia.

Zabawny film dowodzi, że - póki co - pojedynek na głosy wygrywa człowiek. Choć nieco przewrotnie, bo... podszywając się pod maszynę: "Mieszkam w pamięci RAM. Nie mam rąk ani nóg, jestem tylko głosem."

 

 

 

 

 

 

Brak komentarzy

Studio Medianawigator.com

reklama

Agencja MediaNawigator.com

Powered by:

Bank głosów Mikrofonika.net

reklama