Baza polskich lektorów
BAZA LEKTORÓW

Poznaj twarze i historie polskich lektorów! Poniżej przedstawiamy sylwetki najpiękniejszych głosów lektorów filmowych, reklamowych i dubbingowych. Uwaga! Znalazłeś nieaktualny wpis? Masz dodatkowe informacje lub uwagi? Pisz do nas.

Piotr Gulbierz zadebiutował w 1984 roku rolą Popersa w "Drugim Wejściu Smoka" w reż. Jerzego Gruzy na scenie Teatru Muzycznego im. Danuty Baduszkowej w Gdyni.
Występował w teatrach: Muzycznym im. Danuty Baduszkowej w Gdyni (1984, 1988-91 i 1994-99), im. C.K. Norwida w Jeleniej Górze (1987-91), Atelier w Sopocie (1989-94) oraz Miejskim im. Witolda Gombrowicza w Gdyni (1991-93). W 1996 otrzymał nagrodę Gdańskiego Towarzystwa Przyjaciół Sztuki za kreację aktorską w sztuce "Małpa".

W latach 1995-99 był wykładowcą i pedagogiem w Studium Wokalno-Aktorskim im. Danuty Baduszkowej przy Teatrze Muzycznym w Gdyni.

Od 2013 roku prowadzi w Sopocie własne studio nagraniowe i działa jako lektor radiowy - freelancer. Poleca się "do reklam, audiobooków, e-szkoleń, gier, filmów, reportaży, stron www itp." Współpracuje m.in. z internetowym bankiem głosów Mikrofonika.

Na FB jest administratorem grup "Praca w reklamie tv i radiowej", "Lektor mikrofonowy" oraz "Lektorzy radiowi i telewizyjni-grupa otwarta, ale...". Prywatnie lubi śpiew, jazdę na rowerze i wędkarstwo. 

(źródło: dubbingpedia, filmpolski, materiały własne, linkedin)

 

Próbki audio

00:00/00:00
  1. spot "Lexus"
  2. "Potop" H.Sienkiewicza (fragm.)
  3. spot "Look Med Spa"

Oceń lektora

0 (0 głosów)
Vote up!
Vote down!

Brak komentarzy

Studio Medianawigator.com

reklama

Agencja MediaNawigator.com

Powered by:

Bank głosów Mikrofonika.net

reklama