Grafika, layout

#1 pon., 2009/08/17 - 17:17
tomekb
Obrazek użytkownika tomekb

To moj debiut na taka skale w tej branzy. Jesli ktos ma jakies pozytywne odczucia moze mnie tu podtrzymac na duchu. Poki co nie wszystkie luzne komentarze sa pozytywne ( pozdrawiam Marka W. :)). Ale i z takich wyciagam nauke :)

wt., 2009/08/18 - 19:14
falkiner
Obrazek użytkownika falkiner

Proponuję na forum w dziale " trudne początki" dodać jeszcze jedną kategorię: " ocena nagrań ". I tutaj możnaby zamieszczać linki do swoich " produkcji", a inni mogliby się wypowiadać odnośnie techniki czytania, co jest źle, co poprawić itp. Jest coś takiego na portalu, gdzie ludzie amatorsko śpiewają i to jest dość pożyteczne.

wt., 2009/08/18 - 21:13
tomekb
Obrazek użytkownika tomekb

Jest dział łowcy talentów. na tym to miało polegać - ludzie nadsyłają swoje produkcje a inni je oceniają. Wiadomo, że nie wszyscy oceniający napiszą coś dla początkującego wartościowego, ale przecież odwiedzają portal zawodowcy - na pewno kilku pokusiłoby się o fachową ocenę możliwości kandydata. Ale ten dział jest płatny. Umieszczenie tam wizytówki to koszt 36,60 rocznie. To może zniechęcać.

pon., 2009/09/28 - 15:37
Zizii
Obrazek użytkownika Zizii

Koszt w "Łowcach..." uległ zmianie. Ale tak jak zauważyłem, aby posłuchać lektora, trzeba poszukać w jego opisie adresu strony. Sądziłem, że pod imieniem i nazwiskiem takowego lektora będzie właśnie link do strony z jego próbkami. Nie żebym tęsknił za starą wersją strony, bo ta jest o niebo lepiej rozbudowana, ale tam pod opisem znajdowały się działające hiperłącza :)

"Jeśli myślisz, że jesteś za mały, żeby zwrócić na siebie czyjąś uwagę, to chyba nigdy nie trafiła Ci się noc z komarem"

pon., 2009/09/28 - 16:36
polscylektorzy
Obrazek użytkownika polscylektorzy

Taki był zamysł i tak będzie. Brak plików spowodowany jest przyczynami od nas niezależnymi.

śr., 2010/01/13 - 19:52
reggy74
Obrazek użytkownika reggy74

Jak na mój gust, to teksty opisujące lektorów powinny być poprawione stylistycznie - prawie w każdym są jakies błędy i powtórzenia.
Jeśli położy sie na opisy jednakową kalkę dotyczącą stylu i ilości informacji, wszystko nabierze znamion przemyślanej koncepcji. Kiedyś proponowałem, że w wolnej chwili mógłbym pomóc w przeredagowaniu tekstów. Pozdrawiam

pt., 2010/03/19 - 16:40
nozownik0
Obrazek użytkownika nozownik0

Witam,
Na forum tutaj nigdy nie zaglądałem na dłużej ale dziwi mnie jedno. Dlaczego nie ma działu czy tematu poświęconego lektorom. Przecież na pewno każdy ma jakieś zdanie na temat lektorów, o tym jak poszczególna osoba odbiera głos jakiegoś lektora, czy mu się podoba czy nie, o tym jaki film dobrze przeczytał o jego dykcji itp. Przydałby się taki dział. Każdy mógłby się wypowiedzieć. Wiem że nie ma tutaj ruchu, mało kto zwraca uwagę na lektora a jeszcze mniej jest ludzi, którzy interesowaliby się nimi. Napisałem tego posta w tym temacie żeby nie zakładać nowego, bo może się nie przyjmie.
Pozdrawiam!

pon., 2010/03/22 - 21:05
tomekb
Obrazek użytkownika tomekb

To nie głupie. Myślę, że Rafał powinien raz dwa się z tym uporać.

wt., 2010/03/23 - 14:27
polscylektorzy
Obrazek użytkownika polscylektorzy

Bardzo się cieszę, że kolega zajrzał na forum. Na tym polega forum, by pisać to, co chce się napisać. Skoro nie ma wątku o lektorach, to znaczy, że jeszcze nikt nie wpadł na pomysł, by go stworzyć i opisać "jakiegoś lektora". Widziałem mnóstwo tego typu postów na filmwebie, chociażby. Dlatego ze zdaniem "mało kto zwraca uwagę na lektora, a jeszcze mniej jest ludzi, którzy interesowaliby się nimi" się nie zgadzam. Tak! dział czy temat poświęcony lektorom to dobry pomysł, bardzo dobry. Tylko dlaczego się zastanawiasz, czy taki post się przyjmie?

sob., 2010/03/27 - 20:36
nozownik0
Obrazek użytkownika nozownik0

Też zaglądałem nie tylko na FilmWeb, przeglądałem różne dyskusje o lektorach, jednak większość z nich to dawne wpisy sprzed kilku lat a odpowiedzi pojawiają się nieregularnie, na tym też wnioskuję że mało kto się tym interesuje. Tak jak mówiłem, przydałby się dział o lektorach a w nim każdy lektor posiadałby oddzielny temat w którym każdy mógłby dodać coś od siebie. Można by było stworzyć ranking lektorów, kto kogo woli słuchać najbardziej. Coś na rozruszanie forum.

PS. W dziale sylwetki lektorów, widzę że brakuje sporo czołowych nazwisk... z czego to wynika? czyżby brak informacji, zdjęcia, próbek głosu? Posiadam trochę informacji, mogę się podzielić aby poszerzyć bazę danych.

czw., 2011/04/21 - 10:00
kazikcd
Obrazek użytkownika kazikcd

Ostatni post w tym dziale był dość dawno jak widzę.Moja sylwetka w dziale łowcy talentów(Kazimierczak Krzysztof) jest już dostępna od 2 dni a nie widziałem jak dotąd zadnego komentarza, czyżby strona umierała?? Myślę że należałoby tę stronę troszkę rozreklamować. Myślę że na początku facebook NK itp. Osobiście korzystam tylko z tego pierwszego. Po za tym należało by też dodać licznik odwiedzających na każdą podstronę z zakładkami sylwetek żeby wiedzieć czy ktoś w ogóle tam wchodzi.

Pozdrawiam

czw., 2011/04/21 - 23:26
nozownik0
Obrazek użytkownika nozownik0

Fakt strona jest niepopularna i rzadko ktokolwiek ja odwiedza a szkoda. Poza tym newsy dodawane są bardzo rzadko. Niestety ;/

pt., 2011/04/22 - 11:08
kazikcd
Obrazek użytkownika kazikcd

Tak w ogóle to mam pytanie czy mamy jakiekolwiek powiązanie z Nawigatorem?? Jeżeli tak to może tam też jakąś reklamę zamieścić bo inaczej ciężko będzie... A zarejestrowałem się po to żeby coś rozruszać.

śr., 2011/04/27 - 22:06
tomekb
Obrazek użytkownika tomekb

Ok Panowie szybciutko się postaram szczerze to wytłumaczyć. Musicie trochę się postawić w naszej sytuacji. Ten portal został na początku kupiony jako duża reklama. Przewidywaliśmy drobne inwestycje, ale ogólnie miało się to bujać samo. Tak został zbudowany i zaprojektowany. No ale wiadomo, oglądających było coraz więcej. Dostaliśmy z 1.000 odwiedzin. Ostatni rekord to prawie 30.000. W dwa lata, bo właśnie się zorientowałem, że niepostrzeżenie minęła kolejna rocznica. Czyli widzowie są. Będziemy starali się wydobyć od nich więcej aktywności, ale uwierzcie na branżowym portalu nie jest to łatwe. Sam osobiście na innych portalach napisałem może ze dwa posty. Chciałbym , abyście otrzymywali zwrotki w postaci komentarzy od wszystkich wartościowych ludzi, którzy tu zaglądają, ale jeszcze nie wiem jak ich do tego przekonać. Możemy oczywiście dopuścić komentarze bez logowania, ale woleliśmy jednak zasadę nieusuwania wpisów. Opcja bez cenzury przy otwartych komentarzach nie przejdzie.

Teraz w temacie contentu.
Presja rośnie jak widać po postach, mamy całkiem zadowalającą liczbę młodych talentów, rzadko przyznaję, pojawia się jakiś ciekawy artykuł. Za rzadko. Brakuje wielu notek, zdajemy sobie z tego sprawę. Ale z drugiej strony pomysł spodobał się dystrybutorom, mamy całkiem dużo postów, ogląda nas coraz więcej ludzi. Już to co robimy daleko odbiega od tego co założyliśmy, że będziemy robić. Zwłaszcza, że naszym priorytetem jest - mikrofonika.net i medianawigator.com  To na tym zarabiamy. I z tamtymi zdarza się nam nie wyrobić. I im lepiej idzie tym ważniejszym projektom tym bardziej okazuje się, że czasu i energii na polscylektorzy.pl jest coraz mniej. Dlatego tempo zmian może się wydawać... hmmm... wolne... dobry eufemizm? Pamiętajcie, że to nasza taka mocno dodatkowa działalność. Ale staramy się.
Chętnie przyjmiemy uwagi, bo powoli zabieramy się za wersję 2.0 portalu. Autokrytycznie stwierdzam, że ta wersja nie przystaje już dawno do funkcji. Zmiany w zakresie ilości prezentowania treści na głównej, newsleter, większa standaryzacja podniosą nam wyniki oglądalności, co przełożyć się musi na większą aktywność użytkowników, bo nie ukrywam, to jeden z najważniejszych czynników. Bardzo bym chciał by był wyższy.

Ps: Panie Krzysztofie już lecę posłuchać :) Z naszej strony, czyli naszego zespołu i Leny wiem, że ocenianie leci falami. Raz na jakiś czas. Licznik odwiedzin to jest myśl samobójczo uczciwa, więc pasuje do koncepcji. Zapisuję.

pon., 2014/03/31 - 11:19
tomekb
Obrazek użytkownika tomekb

Uwagi, propozycje i opinie o nowej wersji czas pisać! :) Czekamy na Wasze zdanie na temat nowej wersji serwisu.

pon., 2017/11/20 - 23:30
tomekb
Obrazek użytkownika tomekb

Wersja 3.0 gotowa. Lista zmian dostępna pod linkiem: http://www.polscylektorzy.pl/wiadomosci/polscylektorzypl-w-nowej-odslonie Miło będzie usłyszec Wasze zdanie. Pozdro! :)