Aktualności polscylektorzy.pl
WIADOMOŚCI

W tym dziale informujemy o wszystkich zmianach w serwisie. Tu znajdziesz najświeższe wieści z rynku, fakty, plotki i donosy. Masz newsa? Organizujesz lub wygrałeś casting? Planujesz ciekawą imprezę? Robisz coś wyjątkowego? Liczymy na Waszą współpracę! Piszcie do nas!

Tytuł: Kurs Lektorski ( dubbing, audiobooki, słuchowiska, reklama) moduł 1 - podstawy
Autor: Vocalize.pl
Źrodło: https://www.facebook.com/events/655486764866130/
Data publikacji: 07.01.2019
Materiały promocyjne vocalize.pl

Na stronie wydarzenia czytamy: "jeśli szukasz tylko podstaw możesz zakończyć na Module 1, ale jeśli zdecydujesz się zostać z nami na dłużej - Moduł 2 już 16-17.02.2019!

Uzyskasz kompetencje do wykonywania zawodu lektora (narracja, dubbing, reklamy, audiobooki, słuchowiska itp.). Kolejne weekendowe Moduły będą służyły pogłębieniu poszczególnych zagadnień i ukierunkowaniu uczestników na ten rodzaj pracy głosem, do którego mają największe predyspozycje (barwa, talent aktorski itp.)".Program kursu:

Trenerzy z "Laboratorium Śpiewu i Mowy" (Magdalena Kot i Radosław Kot) oraz z "Lektor24" (Wojciech  Czerniatowicz) zajmą się następującymi zagadnieniami:

1. Emisja głosu w mowie (oddech, fonacja, artykulacja)

2. Cechy prozodyczne mowy (akcent, rytm, melodia)

3. Aktorstwo głosem (dubbing, audiobooki, słuchowiska)

4. Intencja (emocje w głosie, modulowanie głosu)

5. Logopedia medialna (ogólne zasady, indywidualna diagnoza logopedyczna)

6. Głos w praktyce ( rynek głosów w Polsce i na świecie, rozróżnienie typów głosu – podziały, barwa i jej kreowanie, ćwiczenia codzienne, problemy lektorów: z głosem, klientem, godziny czytania, przemęczenie, strefa finansów)

7. ABC sprzętu (mikrofon, przedwzmacniacz, karta muzyczna, odsłuch, oprogramowanie, studio/kabina lektorska/pomieszczenie – adaptacja akustyczna, inne przydatne narzędzia - wyświetlanie tekstu, pop-killer, słuchawki, statywy i kosze mikrofonowe)

8. Podstawy edycji dźwięku (podstawy teorii dźwięku, cięcie materiału, sposoby edycji i obróbka brzmienia, studium pluginów)

9. Praca z mikrofonem (ustawienie sprzętu do wymagań nagrania, sztuczki i efekty przy pracy z mikrofonem)

10. Interpretacja (analiza interpretacji tekstu względem efektu końcowego i oczekiwań odbiorcy, różnice interpretacyjne, nauka czytania od nowa, stylistyki i pseudo stylistyki w mowie - po góralsku, angielsko-rosyjsku itd.)

11. Głos w reklamie (ogólne zagadnienia, rodzaje reklam, zapotrzebowanie rynku, analiza interpretacji tekstów reklamowych)

Stronę wydarzenia znajdziecie pod adresem: https://www.facebook.com/events/655486764866130/

A szczegóły są dostępne tutaj: https://mowa.vocalize.pl/kursy/kurs-lektorski/

 

 

 

 

Brak komentarzy

Zawodowcy do wynajęcia

reklama

Agencja MediaNawigator.com