Baza polskich lektorów
BAZA LEKTORÓW

Poznaj twarze i historie polskich lektorów! Poniżej przedstawiamy sylwetki najpiękniejszych głosów lektorów filmowych, reklamowych i dubbingowych. Uwaga! Znalazłeś nieaktualny wpis? Masz dodatkowe informacje lub uwagi? Pisz do nas.

 

Paweł Bukrewicz (urodzony 25 sierpnia 1971 roku w Sokołowie Podlaskim) - polski prezenter telewizyjny i lektor. Absolwent Akademii Wychowania Fizycznego na wydziale Kulturystyki i Podnoszenia Ciężarów. Po studiach był trenerem i instruktorem, następnie pomagał w zachowaniu odpowiedniej sylwetki gwiazdom. Pracował między innymi z Romanem Polańskim, Reni Jusis, Grażyną Szapołowską, Izabellą Trojanowską, Magdą Mielcarz i Adrienem Brodym. Jak mówi, problemy na linii pracodawca-pracownik zmusiły go do zmiany pracy.

 

Jego przygoda z mediami zaczęła się od filmu, przez kilka lat pełnił funkcję lektora. Później został zauważony przez twórców "Teleexpressu". Mój szef, Krzysztof Juszczak, pewnego dnia zaprosił mnie na próby przed kamerą. Przeczytałem program, który poprzedniego dnia czytał Maciej Orłoś, i jak zwykle rzuciłem się w wir zajęć. Miałem świadomość, że na taką pracę czeka 350 tysięcy młodych ludzi. Nie myślałem, że to się może udać. Okazało się, że próby poszły tak dobrze, że zaproponowano mi prowadzenie programu. Długo nie mogłem dojść do siebie.

 

Po zwolnieniu z Teleexpressu prowadził program śniadaniowy „Kawa czy herbata”. Obecnie spełnia się jako lektor filmowy.

 

Prywatnie żonaty z Ewą, z którą wychowuje dwoje dzieci: Mikołaja i Michalinę.

 

(źródło: materiały własne)

 

 

 

Próbki audio

00:00/00:00
  1. frag. audiobooka "Sposób na Alcybiadesa" E.Niziurskiego
  2. frag. filmu "500 dni miłości"
  3. frag. serialu dokumentalnego "Sala operacyjna"

Oceń lektora

1 (1 głos)
Vote up!
Vote down!

Brak komentarzy

Zawodowcy do wynajęcia

reklama

Agencja MediaNawigator.com