Baza polskich lektorów
BAZA LEKTORÓW

Poznaj twarze i historie polskich lektorów! Poniżej przedstawiamy sylwetki najpiękniejszych głosów lektorów filmowych, reklamowych i dubbingowych. Uwaga! Znalazłeś nieaktualny wpis? Masz dodatkowe informacje lub uwagi? Pisz do nas.

Roch Siemianowski (ur. 4 sierpnia 1950 w Warszawie) - aktor teatralny, filmowy, serialowy i dubbingowy. Specjalista w dziedzinie prezentacji, a także autoprezentacji. Wielbiciel koni, kaskader i jeździec z sukcesami w prestiżowych konkursach (Mistrzostwa Polski Gwiazd).

Ukończył PWST w Warszawie w 1974. W latach siedemdziesiątych związany z olsztyńskim Teatrem imienia Stefana Jaracza. Później występował na deskach teatrów: Narodowego (1977-1978), Komedii (1979-1980) i Polskiego (1980-1983).
Na małym ekranie znany z takich ról jak Hubert "Czarny" z Borów w "Przyłbicach i kapturach",  Kazimierza Chłapowskiego w "Modrzejewskiej", Piotra Rosiaka w "Na Wspólnej", sędziego w "Historii Roja", patologa Florczaka w "07 zgłoś się", Kopeckiego w "Pograniczu w ogniu".

Od wielu lat pracuje jako lektor, użyczając głosu w grach (między innymi "Władca Pierścieni: Drużyna Pierścienia", "Heroes of Might and Magic III: Odrodzenie Erathii", "SWAT 3: Close Quarters Battle", "Prince of Persia: Piaski czasu"), filmach (między innymi "Odlot", "Piorun", "Tajemnice Wyspy Wielkanocnej", "The Tex Avery Show", "Babe - świnka z klasą"). Lektor programu sprzedażowego TV Market i wersji dźwiękowych tygodników "Do Rzeczy" i "Newsweek do słuchania". Sporadycznie czyta filmy fabularne.

Mistrz audiobooków, posiadający w swoim dorobku kilkadziesiąt tytułów (między innymi "Gra Endera", "Czternasta kolonia", Necrosis. Przebudzenie", „Doktor Sen", „Sir Alex Ferguson. 25 lat na szczycie”, „Al Pacino Rozmowy”).

 

(źródło: materiały własne)

 

 

Próbki audio

00:00/00:00
  1. frag. audiobooka "Czternasta kolonia" S.Berrego
  2. frag. filmu "Człowiek ciemności"
  3. TV Market

Oceń lektora

0 (0 głosów)
Vote up!
Vote down!

Brak komentarzy

Zawodowcy do wynajęcia

reklama

Agencja MediaNawigator.com