Baza polskich lektorów
BAZA LEKTORÓW

Poznaj twarze i historie polskich lektorów! Poniżej przedstawiamy sylwetki najpiękniejszych głosów lektorów filmowych, reklamowych i dubbingowych. Uwaga! Znalazłeś nieaktualny wpis? Masz dodatkowe informacje lub uwagi? Pisz do nas.

Od 1999 roku w Wizji Sport - jako reporter i wydawca magazynów koszykarskich. Od 2001 roku w TVN24 - jako wydawca i prezenter serwisów informacyjnych oraz lektor autopromocji w TVN Turbo.

Maciej Jabłoński od 1 stycznia 2006 roku jest związany ze stacją TVP Sport. Prowadził Wiadomości Sportowe w TVP 1 oraz Sportowy Wieczór i Sportową Niedzielę w TVP Sport i TVP Info. Gospodarz studia olimpijskiego Pekin 2008, Londyn 2012, Soczi 2014, a także reporter na Igrzyskach Olimpijskich w Vancouver w 2010 roku. Obecnie prowadzi Sport Telegram w TVP2 i serwisy sportowe w TVP Info. Jest także prezenterem i reporterem podczas transmisji sportowych na antenach TVP. W 2008 roku otrzymał nagrodę dla Najlepszego Dziennikarza Sportowego Roku.

Jest także lektorem. Ma na koncie reklamy radiowe i telewizyjne, filmy, materiały multimedialne oraz audiobooki. Współpracuje z wieloma studiami lektorskimi w kraju. Prowadzi zajęcia w Akademii Telewizyjnej TVP.

Ukończył Akademię Muzyczną im. Fryderyka Chopina w Warszawie. Współtworzy zespół Pola Jazz Trio / Pola Jazz Quartet, w którym śpiewa oraz gra na klarnecie i saksofonie altowym.

(źródło: wikipedia, materiały własne)

 

Próbki audio

00:00/00:00
  1. reklama "Agata Meble"
  2. fragm. audiobooka "Śmierć frajerom" G.Kalinowskiego
  3. reklama "Ikea Metod"

Oceń lektora

1 (1 głos)
Vote up!
Vote down!

Brak komentarzy

Studio Medianawigator.com

reklama

Agencja MediaNawigator.com

Powered by:

Bank głosów Mikrofonika.net

reklama