Strona główna >> Fora >> Mloda Poczatkujaca

Młoda początkująca

16 posts / 0 nowych
Ostatni wpis
Nicole
Obrazek użytkownika Nicole

Witam.
Jestem z Bydgoszczy i nie wiem nawet od czego zacząć. Od jakiegoś czasu zastanawiam się nad ruszeniem w stronę bycia lektorem w przyszłości. Chciałabym już teraz się sprawdzić w tym. Uwielbiam mówić, opowiadać i ogółem występy mównicze. Moja mama podpowiedziała mi, abym poszukała na tym forum kogoś z Bydgoszczy, kto mógłby się ze mną, i z moją mamą, spotkać i porozmawiać na ten temat. Podpowiedzieć sprzęt na początek, od czego zacząć i tym podobne kwestie. Ponieważ niektórych rzeczy nie jestem w stanie jeszcze zrozumieć itd.
Dziękuję bardzo i proszę o szybki kontakt na mój adres e-mailowy: dick.greyson@onet.pl

Komentarze

tomekb
Obrazek użytkownika tomekb
Młoda początkująca

Cześć Nicole! powodzenia w szukaniu mentora w Bydgoszczy! Mam nadzieję, że ktoś pomoże. Ale Twój post wydał mi się na tyle sympatyczny, że ciężko grzecznie czegoś nie dopowiedzieć. No to od początku, albo nie... Najpierw z tym sprzętem. Poczekaj chwilę i dobrze się zastanów. Profesjonalny lub nawet półprofesjonalny sprzęt to może być spory wydatek. A jak piszesz, nie miałaś okazji posłuchać opinii o Twoich predyspozycjach lektorskich. Jeśli odpisze Ci jakiś lektor to będzie super. Gdyby tak się nie stało jesteś skazana na „klasyczną” drogę. I tutaj praktycznie wklejam to co zawsze radzę. Skonsultuj się z jakimś studiem, rozgłośnią, telewizją, radiem sieciowym. Można dzwonić, pisać i pytać, ale można też śledzić strony i profile www w poszukiwaniu jakichś ogłoszeń o pracę. Nawet jakiś drobny epizod w radiu czy tv, to okazja by wspomnieć komuś o swoich zainteresowaniach i poprosić o kontakt z kimś kto odpowiada za przesłuchania. A jeśli Twoim marzeniem jest dubbing a nie media, to chyba najlepiej zwrócić uwagę na kursy organizowane np. przez studia dubbingowe. Będziemy się starali jak najczęściej informować o Takich na naszym profilu Polscy lektorzy na FB. Poza tym, Bydgoszcz to spore miasto (z mojego punktu widzenia), niedaleko jest Toruń. Jest gdzie się zahaczyć :) Powodzenia!  PS: Pozdrów mamę!

Ivellios
Obrazek użytkownika Ivellios
Możesz też sporządzić jakieś

Możesz też sporządzić jakieś nagranie przy pomocy posiadanego obecnie mikrofonu (jeśli masz) i podesłać komuś albo umieścić w dziale "Łowcy talentów", gdzie inni podpowiedzą Ci ewentualnie, co poprawić, nad czym popracować. Chociaż ja kilka lat temu udostępniłem tutaj na forum moje nagranie sporządzone na mikrofonach wbudowanych w laptopa :P

Jeśli masz jakąś próbkę, to możesz podesłać ją też do mnie na ivellios@paranormalium.pl, chętnie rzucę uchem. Przy okazji, prowadzę radio internetowe, może dobre byłoby dla Ciebie na dobry początek kariery? ;-)

tomekb
Obrazek użytkownika tomekb
Moim zdaniem propozycja z

Moim zdaniem propozycja z serii tych "nie do odrzucenia" :) Dzięki za aktywnośc Ivellios!

Ivellios
Obrazek użytkownika Ivellios
Nicole chyba się rozmyśliła,

Nicole chyba się rozmyśliła, próbuję się skontaktować z nią od kilku miesięcy i nic, zero odpowiedzi. A może emaile nie dochodzą, jeśli tak to mam nadzieję, że przynajmniej powiadomienie o odpowiedzi dojdzie ;-)

Maishe
Obrazek użytkownika Maja
Radio internetowe powiadasz...

Ivellios wspomniałeś o radiu internetowym. Skontaktujmy się mailowo, podaj maila to podeślę próbkę głosu. Może zainteresuje Cię moja propozycja nagrań jingli lub krótkich spotów dla Twojego radia.
Pozdr

Maja
damskiebrzmienie.prv.pl

Maishe
Obrazek użytkownika Maja
przecież podałeś maila;]

Wysyłam do Ciebie maila na ten adres podany w poście wyżej.

Maja
damskiebrzmienie.prv.pl

Ivellios
Obrazek użytkownika Ivellios
Maju, sprawdź skrzynkę

Maju, sprawdź skrzynkę emailową jak będziesz miała wolną chwilę.
Wesołych Świąt! :)
Marek

Maishe
Obrazek użytkownika Maja
pierwsze kroki

Jako, że temat to ''młoda początkująca'', to się wypowiem i powiem tyle, że ja już zadałam pytanie gdzie i jak zacząć, uzyskałam odpowiedź w tym wątku.
Już w kontakcie mailowym z Ivellios poszła wymiana informacji i jesteśmy w trakcie tworzenia mojego pierwszego dłuższego nagrania.
Poza tym polecam założyć sobie stronę jeśli ktoś jest początkujący i wrzucić tam próbki głosu. Ja tak zrobiłam i choć wygląda to skromnie, zawiera informacje o mnie i o moim głosie. Nagałąm po prostu przeczytane z leksykonu definicje. Zachęcam do słuchania www.damskiebrzmienie.prv.pl

Najtrudniej jest zacząć, jednak warto się zmobilizować i zrobić coś dla siebie ;] Pozdrawiam wszystkich początkujących.

Maja
damskiebrzmienie.prv.pl

tomekb
Obrazek użytkownika tomekb
Świetny, pozytywny post.

Świetny, pozytywny post. Powodzenia!

 

Szymon Świtilnik
Obrazek użytkownika Szymon Świtilnik
Stary początkujący

Witajcie, jak w temacie. Od kilku miesięcy czytam na potęgę i chętnie dzieliłbym się regularnie tym co nagrywam, szukając konstruktywnej krytyki, pytanie tylko jak jest z prawami autorskimi? Jak długie fragmenty mogę bezkarnie nagrywać? Czy wystarczy podanie źródła w tekście pod nagraniem?
Dzięki
Szymon

P.S Maishe - przy drugim nagraniu dostęp jest zablokowany, a chętnie posłucham.

tomekb
Obrazek użytkownika tomekb
Stary początkujący haha.

Stary początkujący haha. Naszym zdaniem w przypadku próbek amatorskich nie trzeba się tym przejmować. podanie źródła tekstu oczywiście będzie bardziej eleganckie i fair, ale przecież te próbki nie są przedmiotem wykorzystania komercyjnego. Wydaje mi się, że nikt nie powinien się obrazić. Ale studiom nie wysyłałbym np. swoich wersji popularnych reklam. To trochę słabo jest odbierane.

Szymon Świtilnik
Obrazek użytkownika Szymon Świtilnik
ok, dzięki. No to świat

ok, dzięki. No to świat zaleje fala amatorskich nagrań... ;)

Nuthatch
Obrazek użytkownika Ola Kowalik
Skąd wiadomo?

Cześć, jestem tutaj całkiem nowa, zaledwie od kilku minut :) Czy można jakoś bezboleśnie sprawdzić czy mój głos, barwa, dykcja, akcent i inne aspekty nadają się do podejmowania próby w świecie lektorskim?
Pozdrawiam :)
Ola

tomekb
Obrazek użytkownika tomekb
Hej Ola! Są dwie opcje: Albo

Hej Ola! Są dwie opcje: Albo wstawiasz to na forum i liczysz na dobrą wolę odwiedzających, albo http://www.polscylektorzy.pl/talenty :) Powodzenia!

Maishe
Obrazek użytkownika Maja
Drugoe nagranie

Szymon ad #11
Zapraszam do ponownego odwiedzenia strony i zakładki najnowsze nagrania.
Wszystkie odnośniki do Słuchania powinny działać. Fakt, nagrania już nie sątakie nowe. Pracuję nad kolejnymi. Do usłyszenia wkrótce. Chętnie posłucham waszych nagrań.
Pozdrowienia :)

Maja
damskiebrzmienie.prv.pl

Dodaj komentarz

Zaloguj się albo zarejestruj aby dodać komentarz