Publikacje o lektorach
ARTYKUŁY, AUDYCJE, FILMY

Permanentny przegląd prasy, portali internetowych, społecznościowych, radia i telewizji. Zbieramy wszelkie publikacje na temat lektorów i ich pracy. Efekt naszych poszukiwań znajdziesz w tym dziale. Jeśli masz coś czego tu nie ma, podziel się linkiem! Koniecznie daj nam znać!

Tytuł: [Falkon 2018] Tomasz Knapik
Autor: Konwenty Południowe
Źrodło: https://www.youtube.com/watch?v=O2BOvZSv2ko
Data publikacji: 15.11.2018

Na stronie organizatorów czytamy: "Falkon jest interdyscyplinarnym festiwalem poświęconym kulturze inspirowanej szeroko rozumianą fantastyką. W ostatnich latach fantastyka z niszowej rozrywki ‘dla wybrańców’ stała się jednym z głównych nurtów popkultury, natomiast Falkon przez osiemnaście lat z lokalnego zlotu fanowskiego, wyewoluował w jeden z największych i najbardziej rozpoznawalnych festiwali fantastyki w Polsce. Co roku w odwiedzają nas tysiące miłośników, książek, filmów, komiksów i wszelkiego rodzaju gier".

Natomiast Kurier Lubelski donosił: "Bardzo rozpoznawalnym gościem będzie lektor filmowy Tomasz Knapik. Dla wielu to może być pierwsza okazja, żeby nie tylko usłyszeć jego głos, ale też zobaczyć go na żywo".

Podczas festiwalu (Lublin, 12-14 października 2018) Tomasz Knapik dał się namówić na rozmowę, czyli de facto prelekcję. Panu Tomaszowi, znanemu jako niezrównany gawędziarz, wystarczy po prostu nie przeszkadzać - a anegdoty sypią się bez końca. Czym podzielił się ze słuchaczami w Lublinie?

W zamieszczonym na YouTube zapisie znajdziecie m.in. uwagi o błędach językowych i regionalizmach, opowieści o wpadkach tłumaczy i lektorów czy barwne wspomnienia z czasów czytania w telewizji na żywo...

 

 

 

 

 

 

Brak komentarzy

Zawodowcy do wynajęcia

reklama

Agencja MediaNawigator.com