Aktualności polscylektorzy.pl
WIADOMOŚCI

W tym dziale informujemy o wszystkich zmianach w serwisie. Tu znajdziesz najświeższe wieści z rynku, fakty, plotki i donosy. Masz newsa? Organizujesz lub wygrałeś casting? Planujesz ciekawą imprezę? Robisz coś wyjątkowego? Liczymy na Waszą współpracę! Piszcie do nas!

Bydgoski festiwal jest jedynym w Polsce wydarzeniem, honorującym gwiazdy dubbingu. Jaka idea przyświeca od lat organizatorom? Zobaczmy, co piszą o festiwalu: "Wiele osób myśli, że animacja to tylko bajki dla dzieci. Nic bardziej mylnego! Znakomitym dowodem na to są Animocje – festiwal filmowy koncentrujący się na ambitnym i poszukującym swojego wyrazu artystycznego kinie animowanym.

Ale najważniejszy jest dla nas Widz. To jemu chcemy przybliżać najciekawszych twórców i filmy oraz pokazywać nieograniczone możliwości animacji. Widzom Animocji dajemy też szansę praktycznego poznania tej dziedziny sztuki poprzez rozbudowaną sekcję edukacyjno-warsztatową.
Mamy też swoje priorytety programowe. W kinie animowanym poszukujemy odważnych, ciekawych i innowacyjnych rozwiązań stosowanych w animacji oraz nieszablonowego wykorzystywania tradycyjnych technik. Międzynarodowy charakter festiwalu stanowi doskonałą okazję do poznania najnowszych produkcji z całego świata. Pokazy specjalne animowanych filmów pełnometrażowych i tematyczne projekcje metraży krótkich pozwalają odkryć animację w nowych kontekstach.

Zwracamy też uwagę na powiązania animacji z innymi sztukami – muzyką, grami komputerowymi, sztukami wizualnymi i aktorstwem. Od 2014 roku nasz festiwal przyznaje – jako jedyny w Polsce – Nagrodę za Szczególne Osiągnięcia w Dziedzinie Dubbingu, która trafia do Mistrzyń i Mistrzów dubbingu w filmach animowanych".

9 Międzynarodowy Festiwal Filmów Animowanych Animocje - trailer

 

Tegoroczną laureatką Nagrody będzie Anna Apostolakis-Gluzińska. Wielbicieli jej talentu ucieszy wiadomość, że organizatorzy przewidują spotkanie z aktorką 8 kwietnia o godz. 18 w kawiarni "Szpulka".

W uzasadnieniu przyznania Nagrody czytamy m.in.: "Najwyższej próby profesjonalizm i umiejętność wcielania się w skrajnie różne postaci, połączone z charakterystyczną barwą głosu sprawiły, że artystka w sztuce dubbingu osiągnęła niekwestionowane mistrzostwo. /.../ „Shrek”, „Epoka lodowcowa”, „Harry Potter” czy też Monika Geller z kultowych „Przyjaciół” - wszędzie tam słyszeliście głos Anny Apostolakis-Gluzińskiej. Ponad 500 ról w animacjach, grach, serialach i filmach fabularnych czyni z niej jedną z najważniejszych gwiazd polskiego dubbingu. Artystka była też reżyserką polskiego dubbingu w kilkudziesięciu filmach i serialach".


Organizatorzy zapewniają, że "wizyta na Animocjach to wielkie przeżycie i artystyczna uczta". Dlatego zachęcają do "udziału oraz bliższego poznania gości – twórców i znawców animacji". Atrakcje tuż-tuż! Wydarzenie potrwa od 7 do 13 kwietnia, zatem warto poznać program festiwalu, organizowanego w Miejskim Centrum Kultury w Bydgoszczy od 2011 roku. Jego twórczynią i koordynatorką jest Weronika Płaczek.

Biografię Anny Apostolakis-Gluzińskiej przybliżamy również w naszym dziale "Sylwetki lektorów".

 

 

 

 

Brak komentarzy

Studio Medianawigator.com

reklama

Agencja MediaNawigator.com

Powered by:

Bank głosów Mikrofonika.net

reklama