Strona główna >> Tech News >> Premiera Chandler Limited REDD

źródło: musictoolz.pl

Nowy sprzęt studyjny firmy Chandler Limited od MusicToolz.pl REDD To pierwszy mikrofon w ofercie renomowanego producenta powstały przy współpracy z Abbey Road. Cena w okolicach 4,5 k $

Tytuł: Chandler Limited REDD Microphone
Autor: Musictoolz.pl
Źrodło: http://www.musictoolz.pl/redd-microphone-624.html
Data publikacji: 21.11.2016

Informacja dystrybutora.


REDD Microphone powstał w wyniku wyjątkowej umowy pomiędzy Chandler Limited i studiem Abbey Road. To pierwszy od ponad pół wieku mikrofon sygnowany logotypem EMI. Konstrukcja REDD, rozwijana przez lata, stanowi unikalne połączenie historycznych rozwiązań i klasycznych brzmień, pozwalające wprowadzić ideę mikrofonu na całkowicie nowy poziom. To zarazem kontynuacja innowacyjnej polityki EMI, zapoczątkowanej przez Alana Blumeina, twórcę koncepcji dźwięku stereofonicznego, w latach 30. XX wieku. 

Choć jednak wizualnie REDD nawiązuje do Złotej Ery Dźwięku, pamiętać należy, że jest to całkowicie oryginalna, wyjątkowa konstrukcja, w żadnym stopniu nie wzorowana na tak często klonowanych mikrofonach U47, U67 czy U87.

REDD jest w pełni analogową konstrukcją, stanowiącą połączenie tradycyjnego mikrofonu pojemnościowego oraz przedwzmacniacza, w postaci pięknego, wykonanego ręcznie, urządzenia. Z perspektywy brzmienia nawiązuje do sygnatury przedwzmacniacza REDD.47 i lampowych konsolet EMI.

 

Chandler Limited REDD

Mikrofon REDD.47 posiadający unikalną, ręcznie wykonaną kapsułę o platynowej membranie,  wyposażony został również we wbudowany lampowy układ przedwzmacniacza mikrofonowego. Dlatego, choć może być używany z dodatkowym, zewnętrznym przedwzmacniaczem mikrofonowym, wspaniale sprawuje się również bez niego. Unikalna konstrukcja łącząca w sobie te dwa kluczowe dla brzmienia elementy toru sygnałowego pozwoliła, dzięki ich maksymalnemu zbliżeniu, uzyskać większy i pełniejszy sygnał niż w tradycyjnych konstrukcjach mikrofonowych. Skrócenie dystansu pomiędzy układem mikrofonu i przedwzmacniacza zaowocowało również uzyskaniem wyjątkowej, jedwabistej, śpiewnej góry.

W obudowie mikrofonu znajdują się przełączniki pozwalające na regulację poziomu sygnału w zakresie od +4 dB do +33 dB, wybór pomiędzy trybem ’NORM’ a ‘DRIVE’, zapewniającym większe wzmocnienie i ‘punch’ w celu uzyskania większej koloryzacji i nasycenia sygnału, wybór kierunkowości pracy mikrofonu pomiędzy charakterystyką dookólną a nerkową, PAD -10 dB oraz odwrócenie fazy.

Z kolei płynna regulacja poziomu sygnału wyjściowego oraz filtr ‘low contour’ dostępne są na panelu zasilacza.

W skład zestawu wchodzą: mikrofon, zasilacz zewnętrzny, uchwyt elastyczny, kabel Mogami o długości 760 cm oraz sztywny futerał z modelowanego tworzywa i gęstej, formowanej gąbki zabezpieczającej.

 

Więcej informacji na stronach dystrybutora MusicToolz.pl

 

 

Dodaj komentarz

Zaloguj się albo zarejestruj aby dodać komentarz

donos, kontakt

źródło: isovoxbooth.com

Na rynku pojawiła się nowa wersja mini kabiny nagraniowej szwedzkiej firmy IsoVox. Rozwiązanie nie jest tanie, ale to realna alternatywa dla pełnowymiarowej klatki lektorskiej.

źródło: m-audio.com

Firma M-Audio przygotowała kolejną odsłonę swojego zestawu dla wokalistów. M-Track 2X2 Vocal Studio Pro to kompletny system do nagrywania głosu wzbogacony o pakiet oprogramowania.

źródło: mbspro.pl

Polski dystrybutor producenta mikrofonów Earthworks, firma MBS Pro przygotowała specjalny rabat na urządzenia amerykańskiej manufaktury. Trzeba się spieszyć, bo promocja trwa tylko do końca kwietnia.