Strona główna >> Tech News >> Nagrody TEC rozdane po raz 32gi!
TEC to jedne z najbardziej prestiżowych nagród w branży, istnieją od 1985 roku. Przyznawane są w wielu kategoriach, ale nas najbardziej interesują dwie – mikrofony studyjne i przedwzmacniacze mikrofonowe.

Jak co roku o tej porze dowiadujemy się, który z produktów znalazł największe uznanie w oczach amerykańskiej branży muzycznej. Tym razem w interesujących nas kategoriach triumf święcą trzy marki: Ruper Neve, Neve i Schoeps. I tak, w kategorii przedwzmacniaczy mikrofonowych nagrodą uhonorowano produkty:

 

Neve 1073DPX. Podwójny przedwzmacniacz tranzystorowy z equalizerem.

 

 

Neve 1073DPX

 

 

Oraz kolejny już raz przedwzmacniacz w standardzie 500 firmy Rupert Neve Designs, Shelford 5052:

 

 

 

Rupert Neve Designs Shelford 5052

 

 

 

Niestety oba urzadzenia nie należą do kategorii sprzętów budżetowych. Cena 1073 DPX zatrzyma się blisko granicy 20.000 PLN, natomiast za Shelford 5052 trzeba zapłacić połowę tej sumy. W Polsce obie marki dystrybuuje firma MusicToolz.

 

O ile wyniki w kategorii przedwzmacniaczy na pewno nie są zaskoczeniem, o tyle w przypadku mikrofonów niespodzinaka jest. Tym razem na przychylność jury zasłużył innowacyjny pomysł firmy Schoeps, mikrofon filmowy, reporterski, do nagrań dźwięku przestrzennego ORTF-3D. No cóż... znak czasów. Firmę Schoeps w naszym kraju reprezentuje MBSPro.

Schoeps ORTF-3D

Tegoroczną pełną listę zwycięzców we wszystkich kategoriach znajdziecie na stronach tecawards.org

 

 

Dodaj komentarz

Zaloguj się albo zarejestruj aby dodać komentarz

donos, kontakt

źródło: isovoxbooth.com

Na rynku pojawiła się nowa wersja mini kabiny nagraniowej szwedzkiej firmy IsoVox. Rozwiązanie nie jest tanie, ale to realna alternatywa dla pełnowymiarowej klatki lektorskiej.

źródło: m-audio.com

Firma M-Audio przygotowała kolejną odsłonę swojego zestawu dla wokalistów. M-Track 2X2 Vocal Studio Pro to kompletny system do nagrywania głosu wzbogacony o pakiet oprogramowania.

źródło: mbspro.pl

Polski dystrybutor producenta mikrofonów Earthworks, firma MBS Pro przygotowała specjalny rabat na urządzenia amerykańskiej manufaktury. Trzeba się spieszyć, bo promocja trwa tylko do końca kwietnia.