Strona główna >> Tech News >> Nagrody TEC rozdane po raz 32gi!
TEC to jedne z najbardziej prestiżowych nagród w branży, istnieją od 1985 roku. Przyznawane są w wielu kategoriach, ale nas najbardziej interesują dwie – mikrofony studyjne i przedwzmacniacze mikrofonowe.

Jak co roku o tej porze dowiadujemy się, który z produktów znalazł największe uznanie w oczach amerykańskiej branży muzycznej. Tym razem w interesujących nas kategoriach triumf święcą trzy marki: Ruper Neve, Neve i Schoeps. I tak, w kategorii przedwzmacniaczy mikrofonowych nagrodą uhonorowano produkty:

 

Neve 1073DPX. Podwójny przedwzmacniacz tranzystorowy z equalizerem.

 

 

Neve 1073DPX

 

 

Oraz kolejny już raz przedwzmacniacz w standardzie 500 firmy Rupert Neve Designs, Shelford 5052:

 

 

 

Rupert Neve Designs Shelford 5052

 

 

 

Niestety oba urzadzenia nie należą do kategorii sprzętów budżetowych. Cena 1073 DPX zatrzyma się blisko granicy 20.000 PLN, natomiast za Shelford 5052 trzeba zapłacić połowę tej sumy. W Polsce obie marki dystrybuuje firma MusicToolz.

 

O ile wyniki w kategorii przedwzmacniaczy na pewno nie są zaskoczeniem, o tyle w przypadku mikrofonów niespodzinaka jest. Tym razem na przychylność jury zasłużył innowacyjny pomysł firmy Schoeps, mikrofon filmowy, reporterski, do nagrań dźwięku przestrzennego ORTF-3D. No cóż... znak czasów. Firmę Schoeps w naszym kraju reprezentuje MBSPro.

Schoeps ORTF-3D

Tegoroczną pełną listę zwycięzców we wszystkich kategoriach znajdziecie na stronach tecawards.org

 

 

Dodaj komentarz

Zaloguj się albo zarejestruj aby dodać komentarz

donos, kontakt

źródło: mbspro.pl

Polski dystrybutor producenta mikrofonów Earthworks, firma MBS Pro przygotowała specjalny rabat na urządzenia amerykańskiej manufaktury. Trzeba się spieszyć, bo promocja trwa tylko do końca kwietnia.

źródło: musictoolz.pl

Nowy sprzęt studyjny firmy Chandler Limited od MusicToolz.pl REDD To pierwszy mikrofon w ofercie renomowanego producenta powstały przy współpracy z Abbey Road. Cena w okolicach 4,5 k $

źródło: astonmics.com

Aston - nowa marka mikrofonów, która pojawiła się w tym roku na targach National Association of Music Merchants w USA, ma już polskiego dystrybutora.