Próba mikrofonu
PRÓBA MIKROFONU

Rodzina i znajomi mówią, że masz fajny głos. Marzysz o pracy lektora, ale brakuje Ci pewności i doświadczenia? Sprawdź się tutaj! Wykup wizytówkę, poddaj się ocenie odwiedzających, zostaw namiar do siebie. Kto wie, być może wpadniesz komuś w ucho!

Podobnie, jak w przypadku wielu innych osób, których wizytówki znalazły się w sekcji "łowcy talentów", zwabiły mnie tutaj zasłyszane opinie o ponoć fajnym głosie oraz czysta ludzka ciekawość.
Na co dzień pracuję w organizacjach pozarządowych i realizuję projekty społeczne, głównie o tematyce edukacyjnej.
Moje doświadczenie lektorskie jest, nie ma co ukrywać, niewielkie. Pamiętam, że we wczesnej podstawówce brałam udział w wielu konkursach recytatorskich. Moje "dorosłe" lektorskie doświadczenie opiera się głównie na czytaniu książek moim małym siostrzeńcom, stąd też prezentowany przeze mnie fragment bajki.
Jestem bardzo ciekawa Państwa opinii, czy w moim głosie rzeczywiście jest coś interesującego i czy warto byłoby nad nim popracować, czy raczej w moim przypadku lepiej skupić się na dalszej pracy społecznej i poprzestać na czytaniu bajek dzieciom ;-)

 

Za wszelkie uwagi, komentarze i podpowiedzi z góry serdecznie dziękuję.

 

 

Próbki audio

00:00/00:00
  1. Próbka nagrania użytkownika 1

Oceń próbkę

0 (0 głosów)
Vote up!
Vote down!

Komentarze (2)

2017-11-21 tomekb

Magdaleno, nie wiem czy ktoś Ci to mówił, masz delikatną wadę wymowy. Ja Ci nie powiem o co dokładnie chodzi, może ktoś kompetentny pomoże zdiagnozować. Ośmielę się stwierdzić, że na pewno da się to zwalczyć, choć wymagało to będzie trochę wysiłku. Poza tym: masz przyjemny tembr, czytasz ze zrozumieniem, nie dziwię się, że siostrzeńcy chcą Cię słuchać. Na pewno mogłabyś spróbować w lokalnym radiu, tv. Moim zdaniem tam,  po odpowiednim szlifie, poradziłabyś sobie. Ale do lektorki brakuje Ci dobrego logopedy, bardzo dobrego realizatora/reżysera i kilku lat treningu. Na pierwszy rzut oka masz pewne predyspozycje, Niestety po jednej próbce ciężko to stwierdzić na pewno.

2017-12-06 DirkDiggler

Hej hej Magdaleno! Ja wiem co to za wada - jedna z najbardziej 'ganionych' przeze mnie - Cje, sje, babcja, podskakiwac (stwardnianie końcówek) itp. Powodów ku temu może być kilka. Na przykład miejsce zamieszkania - jeśli zamieszkiwałaś tereny, gdzie się 'zaciąga'. Innym przypadkiem jest, gdy ktoś się za dużo nasłucha polskiego rapu (gdzie błędy w wymowie i języku są gloryfikowane) lub wpływ kolegów/koleżanek ze szkoły/pracy. Jeśli żadne z powyższych - nie szkodzi, i tak wywal to w cholerę do kosza. Ciężko to wykorzenić, ale to możliwe. Jeśli chodzi o całą resztę - jesteś na dobrej drodze. Jeśli chcesz zostać profesjonalną lektorką, będziesz musiała, tak jak zauważył tomekb, ćwiczyć - najlepiej codziennie od 30 min do godziny. Polecam też naukę wydobywania głosu i rozśpiewki - łatwe do znalezienia na YT. Końcówki Ę Ą - niepoprawna hiperpoprawność. Ładna wymowa najbardziej się u Ciebie broni, ale też do dopracowania. Pozdrawiam!

Zawodowcy do wynajęcia

reklama

Agencja MediaNawigator.com