Próba mikrofonu
PRÓBA MIKROFONU

Rodzina i znajomi mówią, że masz fajny głos. Marzysz o pracy lektora, ale brakuje Ci pewności i doświadczenia? Sprawdź się tutaj! Wykup wizytówkę, poddaj się ocenie odwiedzających, zostaw namiar do siebie. Kto wie, być może wpadniesz komuś w ucho!

"Pracuję cały czas, cały czas się uczę, bez przerwy. Uczę się w domu i samochodzie, kiedy jadę do pracy" - tak mawiał klasyk, ale słowa te doskonale oddają moje podejście do pracy  głosem i nad głosem.

Na co dzień jestem wydawcą politycznego programu w ogólnopolskim radiu. Wcześniej byłam autorką newsowych materiałów telewizyjnych, reporterką oraz prezenterką własnego cyklu felietonów radiowych.

Chętnie coś bym sobie poczytała :)

 

Zapraszamy do komentowania: krytykowania, chwalenia, dawania dobrych rad, bo przecież każdy kiedyś zaczynał. Na prośbę Pani Magdy udostępniamy również kontakt: magdalenajednacz@op.pl

 

Próbki audio

00:00/00:00
  1. Próbka nagrania użytkownika 1
  2. Próbka nagrania użytkownika 2
  3. Próbka nagrania użytkownika 3

Oceń próbkę

0 (0 głosów)
Vote up!
Vote down!

Komentarze (4)

2018-10-19 Przemysław Strzałkowski

Słychać, że nie jest to Pani pierwsza "próba mikrofonu";) Myślę, że doświadczenie reporterskie, radiowe niesie ze sobą nawyki, które niekoniecznie są pożądane w lektorstwie. Jednak - mając tego świadomość - można nad nimi spróbować zapanować. Może na tym się skoncentruję.

W próbce 2 (narracja) - trochę leci Pani przed siebie, nie stawiając kropek, jakby trzeba było przed czymś zdążyć. Spokojnie - proszę zapomnieć o sekundach. Nie zacznie się zaraz blok reklamowy czy intro piosenki:) Nie mówię, żeby czytać w rozmemłany sposób. Ale odpuszczenie tempa sprzyja też dykcji. Teraz coś się wysypało np. w wymowie "drzwi".

Z podobnego powodu niezbyt wierzę, że głos z próbki 3 (reklama) jest głosem mamy malucha. Jest zbyt dziennikarski. Tu przydałyby się ocieplenia na uśmiechu, jakaś zawieszka pełna troski itp. I znowu - przez "newsowy" brak kropek mam raczej wrażenie, że ktoś referuje temat, a za chwilę płynnie przejdzie np. do tematu "środki ochrony roślin";)

A propos środowiska. Próbka 1 (felieton radiowy) - no tak, to Pani dotychczasowe "środowisko naturalne"! Trzeba będzie trochę popracować nad przestawieniem się, wczuciem w inne formy. Ale podbudowa już jest.

Pozdrawiam:)

2018-10-19 Magda Adamczyk

Panie Przemysławie!

Bardzo dziękuję za opinię. Rzeczywiście, ma Pan rację - ciężko się przestawić :), ale błędy, które Pan wymienił faktycznie są i muszę się na nich skupić.

Przede mną spoooro pracy, ale po to tu jestem, by dowiedzieć się, nad czym pracować.

Serdeczności!
Magda

2018-11-15 me_wash

Dzień dobry, Pani Magdaleno - słuchając Pani próbek nasuwa mi się jeden wniosek - radio to miejsce dla Pani. Ale są niestety tego minusy czyli radiowo-newsowa maniera, bo jak wiadomo praca lektora wymaga nie tylko nienagannej dykcji, nie tylko ciekawej barwy, ale przede wszystkim umiejętności dostosowania interpretacji do rodzaju czytanego tekstu, a ta wyraźnie kuleje w próbce drugiej. Monotonna melodia czytania i zbyt szybkie tempo na czym cierpi dykcja. Jeśli miałbym się czepiać, to wytknąłbym jeszcze delikatne problemy z oddechem. Niektórym przychodzi to swobodnie i naturalnie, inni natomiast muszą na to zwracać uwagę. Nie pozostaje mi nic jak przytoczyć szlagierowe powiedzenie - "Ćwiczenie czyni mistrza" i na tę chwilę należałoby się skupić właśnie na rozwijaniu umiejętności. Życzę powodzenia na drodze do celu! :) 

2018-11-18 Magda Adamczyk

Me_wash,

bardzo dziękuję za cenne rady! Postaram się zastosować do nich jak najszybciej :)

Pozdrawiam serdecznie,
Magda

Studio Medianawigator.com

reklama

Agencja MediaNawigator.com

Powered by:

Bank głosów Mikrofonika.net

reklama