Strona główna >> Lektorzy >> Wachowiak Lukasz

Źródło: materiały własne

Wachowiak Łukasz
urodzony 04.09.1973r. w Lesznie. Mówi, czyta, opowiada, objaśnia, tłumaczy, zaprasza, zachęca, pozdrawia, życzy, czasem krzyknie. Z wykształcenia – księgowy. Muzyk – gitarzysta basowy - w zespole Atmoshpere.

Łukasz Wachowiak - Mówi,czyta, opowiada, objaśnia, tłumaczy, zaprasza, zachęca, pozdrawia,życzy, czasem krzyknie. Z wykształcenia – księgowy. Muzyk – gitarzysta basowy - w zespole Atmoshpere. Sukcesy to: m.in. Nominacja do nagrody Fryderyk 97  w kategorii debiut, koncert w Sali Kongresowej jako support Simple Minds, 2 płyty dla SONY MUSIC POLSKA itp. Potem własna agencja reklamowa – reklamy radiowe, dalej manager marketingu w firmie kosmetycznej no i w końcu powrót do źródeł – LEKTOR. Lektorem stawał się „stopniowo", ale już w pierwszej klasie liceum zauważył,  że ta niższa barwa, która mu się od czasu do czasu załączała (etap mutacji) ma moc. Uważa, że największe produkcje dopiero przed nim, choć każdą traktuje z takim samym pietyzmem i jednakowym zaangażowaniem, a do najtrudniejszych należą, z oczywistych powodów te, które nie zawierają znaków interpunkcyjnych. Swój głos najchętniej podkłada w ... kabinie lektorskiej, a na poważnie to uwielbia czytać swoim synkom bajki z podziałem na wszystkie role. Daje mu to mnóstwo satysfakcji. Ma nadzieję, że kiedyś będzie mógł się wykazać w takiej produkcji. Mistrzostwo w tej dziedzinie (gdy jeden człowiek robi za całą obsadę) wg niego osiągnęli: Mieczysław Czechowicz w „Misiu Uszatku” czy Jan Kobuszewski w „Przygód Kilka Wróbla Ćwirka". Największą wadą tej pracy jest to, że katar potrafi wysłać na urlop. Ale tak naprawdę, jak ktoś szuka gdzieś wad, to wszędzie je znajdzie. On nich nie widzi, woli się skupić na tym, żeby dobrze wykonywać swoją pracę. Jego hobby to, jak sam mówi: „Moje hobby nie różni się zbyt wiele od hobby finalistek konkursów Miss Polonia, a więc: muzyka, film, literatura. No i oczywiście po godzinach gitara basowa". Aby zapomnieć o codzienności, zmienia nazwę na przykład na cudodzienność i już jest lepiej. Zawsze marzył by być wreszcie dorosłym i w końcu stał się chodzącym dowodem na to, że marzenia się spełniają. Przewrotny charakter powoduje, że nie wierzy w to, w co wierzą inni i odwrotnie. Z trudnych zwrotów i kombinacji „lubi” klasyk - „Już w sprzedaży", a chcącym zobaczyć zbitki mogące sprawić trudności, odsyła na stronę http://pl.wikiquote.org/wiki/Łamańce_językowe. Jednak uważa, że dla "chcącego, nic trudnego", troszkę treningu i każdy da sobie świetnie radę. I dlatego, według niego najlepszym ćwiczeniem dla lektora jest: czytanie, czytanie, czytanie i jeszcze raz czytanie. Początkującym radzi również, by słuchać innych i robić swoje. Pytany o wzór lektora, wymienia szybko i zdecydowanie dwa nazwiska: Jan Suzin i  Don LaFontaine. "Jestem zwolennikiem teorii, że od każdego można się czegoś nauczyć. Tak więc słucham z przejęciem moich kolegów po fachu i całyczas się uczę". Życiowe motto: Lepiej jest być jedynym niż pierwszym, gdyż ci ostatni i tak będą ostatnimi. Od współpracowników oczekuje uznania, miłym gestem jest przesłanie gotowej produkcji z jego udziałem.

 

 

Próbki audio:
trailer "Piraci z Karaibów"
reklama "GoForex"
frag. prezentacji "Piktor"

Wpisy w bazie "Kto to mówi":

 • 2017 Vita buer D3 - witamina słońca
  • Film
  • Film promocyjny
  Internet Link
 • 2017 Saletrosan 26
  • Reklama
  • Afisz
  TV Link
 • 2016 Chrupiące KULKI od Lajkonika
  • Reklama
  • Afisz
  TV Link

Dodaj komentarz

Zaloguj się albo zarejestruj aby dodać komentarz

donos, kontakt

Zobacz także:

zródło: youtube.com

Janusz Szydłowski (urodzony w 1951 roku) – legendarny polski spiker radiowy i lektor filmowy. Absolwent fizyki na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu. Pracę za mikrofonem zaczął w rozgłośni studenckiej.

źródło: materiały własne

Lena Charkiewicz (urodzona 8 lutego 1962 roku w Koszalinie) - polska lektorka. Z wykształcenia pedagog, logopedka i muzyk. Pracuje w Koszalinie jako pedagog wokalu i wykładowca na Politechnice Koszalińskiej.

źródło: materiały własne

Andrzej Olejnik (urodzony 15 lutego 1970 roku we Wrocławiu) – polski aktor teatralny, telewizyjny i filmowy. Wszechstronnie utalentowany lektor pracujący w reklamie i dubbingu.