Strona główna >> Lektorzy >> Utta Miroslaw

źródło: TVP

Utta Mirosław
Mirosław Jerzy Utta (ur. 1940) – polski lektor, współpracujący głównie z TVP. Pracę jako lektor rozpoczął w 1973 roku. Najczęściej czytał filmy francuskie. Nagrywa także książki mówione dla niewidomych i słabo widzących oraz audiobooki.

Mirosław Jerzy Utta (ur. 1940) – polski lektor, współpracujący głównie z TVP.

Pracę jako lektor rozpoczął w 1973 roku. Najczęściej czytał filmy francuskie. Nagrywa także książki mówione dla niewidomych i słabo widzących oraz audiobooki. Wśród jego nagrań znalazł się Stary Testament z Biblii Tysiąclecia. Jest narratorem w polskiej wersji serialu "Mysz aniołek".

Znany jest też z czytania w wersji polskiej meksykańskich i kulumbijskich telenowel takich jak: "Esmeralda" (1997-1998), "Camila" (1998), "Nigdy cię nie zapomnę" (1999) i "Gorzka zemsta" (2003).

W latach 2007–2009 udzielił głosu jako narrator do trzech części gry "S.T.A.L.K.E.R." i został bardzo pozytywnie przyjęty przez graczy. Użyczył głosu narratorowi w polskiej wersji językowej gry "Stranglehold". Prowadził Koncerty Chopinowskie w Łazienkach.

Jest członkiem i skarbnikiem Stowarzyszenia Lektorów Rzeczypospolitej Polskiej.

 


źródło: wikipedia.org

 

Próbki audio:
frag. filmu "Skrzydełko czy nóżka?"
frag. audiobooka "Królowa Margot" A.Dumasa
gra "S.T.A.L.K.E.R. - Zew Prypeci-Intro"

donos, kontakt

Zobacz także:

źródło: materiały własne

Aneta Janowska (urodzona w 1973 roku w Radomiu) - aktorka, lektorka, prezenterka radiowa. W latach 1999 - 2001 prezenterka TV Polsat i TV4.
Przed mikrofonem od 1994 roku.

źródło: youtube.com

Wojciech Krzysztof Gąssowski (urodzony 7 kwietnia 1939 roku w Kielcach) – polski lektor, spiker i dziennikarz. Wieloletni współpracownik Polskiego Radia i jego były Pełnomocnik Zarządu. Członek komisji do spraw Karty Mikrofonowej Polskiego Radia oraz laureat „Złotego Mikrofonu” Polskiego Radia.

źródło: facebook.com

Wojciech Machnicki (urodzony w 1953 roku w Chorzowie) – polski aktor filmowy, teatralny, dubbingowy oraz piosenkarz i kabareciarz.  Doskonale znany jako Yosemite Sam  z serii filmów animowanych „Zwariowane melodie”. Często występuje w Teatrze Polskiego Radia.