Strona główna >> Lektorzy >> Utta Miroslaw

źródło: TVP

Utta Mirosław
Mirosław Jerzy Utta (ur. 1940) – polski lektor, współpracujący głównie z TVP. Pracę jako lektor rozpoczął w 1973 roku. Najczęściej czytał filmy francuskie. Nagrywa także książki mówione dla niewidomych i słabo widzących oraz audiobooki.

Mirosław Jerzy Utta (ur. 1940) – polski lektor, współpracujący głównie z TVP.

Pracę jako lektor rozpoczął w 1973 roku. Najczęściej czytał filmy francuskie. Nagrywa także książki mówione dla niewidomych i słabo widzących oraz audiobooki. Wśród jego nagrań znalazł się Stary Testament z Biblii Tysiąclecia. Jest narratorem w polskiej wersji serialu "Mysz aniołek".

Znany jest też z czytania w wersji polskiej meksykańskich i kulumbijskich telenowel takich jak: "Esmeralda" (1997-1998), "Camila" (1998), "Nigdy cię nie zapomnę" (1999) i "Gorzka zemsta" (2003).

W latach 2007–2009 udzielił głosu jako narrator do trzech części gry "S.T.A.L.K.E.R." i został bardzo pozytywnie przyjęty przez graczy. Użyczył głosu narratorowi w polskiej wersji językowej gry "Stranglehold". Prowadził Koncerty Chopinowskie w Łazienkach.

Jest członkiem i skarbnikiem Stowarzyszenia Lektorów Rzeczypospolitej Polskiej.

 


źródło: wikipedia.org

 

Próbki audio:
frag. filmu "Skrzydełko czy nóżka?"
frag. audiobooka "Królowa Margot" A.Dumasa
gra "S.T.A.L.K.E.R. - Zew Prypeci-Intro"

donos, kontakt

Zobacz także:

źródło: youtube.com

Andrzej Stanisław Blumenfeld (urodzony 12 sierpnia 1951 w Zabrzu, zmarł 14 sierpnia 2017 w Warszawie) – polski aktor filmowy, teatralny, telewizyjny i dubbingowy. Wieloletni współpracownik Polskiego Radia. Odznaczony przez Prezydenta RP za zasługi w pracy artystycznej Złotym Krzyżem Zasługi.

źródło: youtube.com

Miłogost Reczek (ur. 10 lutego 1961 we Wrocławiu) – polski aktor teatralny, filmowy oraz dubbingowy. Odznaczony Brązowym i Srebrnym Krzyżem Zasługi.

źródło: youtube.com

Krzysztof Gosztyła (urodzony 20 października 1956 roku w Warszawie) - polski aktor filmowy, teatralny i dubbingowy. Państwową Wyższą Szkołę Teatralną ukończył w roku 1982. Był uczniem Aleksandry Śląskiej, Tadeusza Łomnickiego, Gustawa Holoubka. Mistrz Mowy Polskiej.