Strona główna >> Lektorzy >> Utta Miroslaw

źródło: TVP

Utta Mirosław
Mirosław Jerzy Utta (ur. 1940) – polski lektor, współpracujący głównie z TVP. Pracę jako lektor rozpoczął w 1973 roku. Najczęściej czytał filmy francuskie. Nagrywa także książki mówione dla niewidomych i słabo widzących oraz audiobooki.

Mirosław Jerzy Utta (ur. 1940) – polski lektor, współpracujący głównie z TVP.

Pracę jako lektor rozpoczął w 1973 roku. Najczęściej czytał filmy francuskie. Nagrywa także książki mówione dla niewidomych i słabo widzących oraz audiobooki. Wśród jego nagrań znalazł się Stary Testament z Biblii Tysiąclecia. Jest narratorem w polskiej wersji serialu "Mysz aniołek".

Znany jest też z czytania w wersji polskiej meksykańskich i kulumbijskich telenowel takich jak: "Esmeralda" (1997-1998), "Camila" (1998), "Nigdy cię nie zapomnę" (1999) i "Gorzka zemsta" (2003).

W latach 2007–2009 udzielił głosu jako narrator do trzech części gry "S.T.A.L.K.E.R." i został bardzo pozytywnie przyjęty przez graczy. Użyczył głosu narratorowi w polskiej wersji językowej gry "Stranglehold". Prowadził Koncerty Chopinowskie w Łazienkach.

Jest członkiem i skarbnikiem Stowarzyszenia Lektorów Rzeczypospolitej Polskiej.

 


źródło: wikipedia.org

 

Próbki audio:
frag. filmu "Skrzydełko czy nóżka?"
frag. audiobooka "Królowa Margot" A.Dumasa
gra "S.T.A.L.K.E.R. - Zew Prypeci-Intro"

donos, kontakt

Zobacz także:

źródło: facebook.com

Włodzimierz Press (urodzony 13 maja 1939 roku we Lwowie) – polski aktor filmowy, teatralny i dubbingowy. Widzom znany głównie z roli Gruzina Grigorija Saakaszwilego z serialu „Czterej pancerni i pies”.

źródło: facebook.com

Anna Apostolakis-Gluzińska (urodzona  7 stycznia 1960 roku w Warszawie) — polska aktorka teatralna, radiowa i dubbingowa oraz reżyser dubbingu, wokalistka. Sporadycznie występuje w filmach aktorskich.

źródło: youtube.com

Wit Apostolakis-Gluziński (urodzony 12 maj 1997 roku) - polski aktor dubbingowy, syn aktorki i reżyserki dubbingowej Anny Apostolakis-Gluzińskiej. Karierę za mikrofonem rozpoczął w wieku niespełna pięciu lat wcielając się w jedną z postaci w filmie "Mój brat niedźwiedź".