Baza polskich lektorów
BAZA LEKTORÓW

Poznaj twarze i historie polskich lektorów! Poniżej przedstawiamy sylwetki najpiękniejszych głosów lektorów filmowych, reklamowych i dubbingowych. Uwaga! Znalazłeś nieaktualny wpis? Masz dodatkowe informacje lub uwagi? Pisz do nas.

Sławomir Popek (urodzony 8 września 1972 roku w Jeleniej Górze) – polski aktor, lektor, pianista i kompozytor, współpracownik założonego w 1999 roku kabaretu Kwartet Okazjonalny.
Absolwent Państwowej Szkoły Muzycznej I-go i II-go stopnia imienia Stanisława Moniuszki w Jeleniej Górze w klasie fortepianu (1991), Wydziału Instrumentalnego Akademii Muzycznej w Krakowie (1997) oraz Wydziału Aktorskiego Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej imienia Ludwika Solskiego w Krakowie (2002). Uczestnik warsztatów aktorskich Bernard Hiller Masterclass (2012).
Na scenie Teatru Ludowego Kraków-Nowa Huta zagrał w spektaklu „Betlejem–misterium na Boże Narodzenie” w reżyserii Włodzimierza Nurkowskiego i „Ryszardzie III” w reżyserii Jerzego Stuhra. U tego samego reżysera pojawił się w "Oświadczeniu" w Teatrze Telewizji.
Ma na swoim koncie role w serialach telewizyjnych: "M jak Miłość","Determinator", "Klan", "Plebania", "Magda M.", "Twarzą w twarz", "Na wspólnej", "Pensjonat pod różą".

Jako lektor udziela swojego głosu w filmach dokumentalnych („Listy z płonącej Warszawy”) oraz reklamach gdzie współpracował z markami PZU, Philips, Bodymax, Nervocalm i wieloma innymi.

 

źródło: materiały własne

 

 

Próbki audio

00:00/00:00
  1. reklama "Philips"
  2. reklama "Bodymax"
  3. frag. prezentacji "Terra Mineralia"

Oceń lektora

1 (1 głos)
Vote up!
Vote down!

Brak komentarzy

Zawodowcy do wynajęcia

reklama

Agencja MediaNawigator.com