Baza polskich lektorów
BAZA LEKTORÓW

Poznaj twarze i historie polskich lektorów! Poniżej przedstawiamy sylwetki najpiękniejszych głosów lektorów filmowych, reklamowych i dubbingowych. Uwaga! Znalazłeś nieaktualny wpis? Masz dodatkowe informacje lub uwagi? Pisz do nas.

Robert Michalak (urodzony 07 czerwca 1968 roku w Łodzi) – polski aktor, radiowiec oraz lektor.

Abiturient XXV LO im. Stefana Żeromskiego (rocznik 1987) oraz absolwent (rocznik 1991) Wydziału Aktorskiego Państwowej Wyższej Szkoły Filmowej, Telewizyjnej i Teatralnej im. Leona Schillera w Łodzi. Zagrał w przedstawieniach dyplomowych „Klub kawalerów” Michała Bołuckiego oraz „Ryszard III” Williama Shakespearea. W latach 1991-1993 aktor Teatru Nowego w swoim rodzinnym mieście.

Dość szybko przedłożył karierę radiowca nad aktorstwo. Dziewięć lat pracował w łódzkich rozgłośniach lokalnych po czym przeniósł się do Warszawy, gdzie przez dwa lata pracował w TOK FM jako wydawca serwisu informacyjnego.

Jak wielu Łodzian dojeżdżał do Warszawy. Podczas jednej z takich podróży spotkał Jacka Suta, producenta programów telewizyjnych i jednocześnie przyjaciela z czasów studenckich. Spotkanie to, w bardzo dużym uproszczeniu, zaowocowało pierwszym poważnym zajęciem lektorskim Roberta Michalaka, pracą w TVN. Na antenie tej stacji można go usłyszeć między innymi w takich programach jak „Dzień Dobry TVN” oraz „Co za Tydzień”.

Jeszcze podczas pracy w TOK FM, uczestniczył w przesłuchaniu do nowopowstałej stacji Kino Polska. Tego samego dnia, w pociągu powrotnym do Łodzi (ponownie to połączenie :) ), dowiedział się, że je wygrał. Od początku, użycza również głosu Kinu Polska Muzyka.
Obecnie Robert Michalak pracuje także jako lektor filmów fabularnych („szeptanki”), dokumentalnych, czyta audiobooki (których ma w swoim dorobku kilkadziesiąt), reklamy i szkolenia.

Prywatnie wielki entuzjasta nurkowania.
„Kiedy pierwszy raz pojechałem do Egiptu i zanurkowałem tam, to po prostu umarłem. Te kolory, ryby, światło to wszystko mnie oszołomiło. Od tego czasu „obnurkowałem” cały Egipt, od północy, aż pod granicę sudańską. Mam na koncie około 250 nurkowań i nie wyobrażam sobie już bez tego życia".

 


źródła:
materiały własne
Magazyn Sąsiedzi / "Pracuję głosem i kocham ciszę" / Jacek Sut

Próbki audio

00:00/00:00
  1. promo "Dzień Dobry TVN"
  2. frag. audiobooka "Był sobie pies. Ten świat jest naprawdę pomerdany" W.B. Camerona
  3. reklama "Bezsennosc"

Oceń lektora

2 (2 głosy)
Vote up!
Vote down!

Brak komentarzy

Zawodowcy do wynajęcia

reklama

Agencja MediaNawigator.com