Baza polskich lektorów
BAZA LEKTORÓW

Poznaj twarze i historie polskich lektorów! Poniżej przedstawiamy sylwetki najpiękniejszych głosów lektorów filmowych, reklamowych i dubbingowych. Uwaga! Znalazłeś nieaktualny wpis? Masz dodatkowe informacje lub uwagi? Pisz do nas.

Łukasz "Knopek" Konopka pierwsze doświadczenie w pracy z mikrofonem zawdzięcza internetowemu radiu Polska Live, w którym prowadził audycję o kulturze hip-hopowej. Umiejętności rozwijał w studiach Polskiego Radia, na antenie Trójki oraz w Czwórce i Radiu Kolor.

Obecnie jest głosem radia Eska Rock (z którym współpracuje od czterech lat) oraz Spotify. Jest również lektorem Eurosport (od stycznia 2018 głos oprawowy) i telewizji Kino Polska (od listopada 2017). "Staram się poszerzać umiejętności i pracować na wielu polach. /.../ Dlatego też biorę udział w wielu produkcjach filmowych, a także reklamach" - pisze na swojej stronie Knopek Pełną Gębą.

Czyta filmy fabularne (zarówno szeptanki, jak i narrację - m.in. "Gra w cykora" 2018) oraz dokumentalne. Można go usłyszeć na takich platformach i kanałach, jak Netflix, Fox czy Discovery Channel. Udziela się również w dubbingu (m.in. gry Battle Field 4, Ender's Game czy film Ultimate Spider-Man). Opracował pierwszy w Polsce kurs lektorski online.

Od 2007 roku zajmuje się tańcem. "Udział w zawodach, ciągła obecność na scenie i bycie w centrum uwagi, nauczyły mnie pewności siebie. Ta umiejętność świetnie sprawdza się podczas prowadzonych wydarzeń i występów publicznych".

Pracy głosem nie ogranicza do nagrań w studiu i bywa konferansjerem. Na swoim koncie ma prowadzenie różnego rodzaju imprez tanecznych oraz Światowych Dni Młodzieży 2016 w Krakowie. Podczas drogi krzyżowej czytał ewangelię i przemyślenia u boku papieża Franciszka.

(źródło: materiały własne, Knopek Pełną Gębą, PolskieRadio, FilmPolski)

 

 

Próbki audio

00:00/00:00
  1. Discovery Channel "Operacja LOT" - zwiastun
  2. Ilon Mask - biografia (fragm.)
  3. ESKA Rock - Autopromocja

Oceń lektora

0 (0 głosów)
Vote up!
Vote down!

Brak komentarzy

Studio Medianawigator.com

reklama

Agencja MediaNawigator.com

Powered by:

Bank głosów Mikrofonika.net

reklama