Baza polskich lektorów
BAZA LEKTORÓW

Poznaj twarze i historie polskich lektorów! Poniżej przedstawiamy sylwetki najpiękniejszych głosów lektorów filmowych, reklamowych i dubbingowych. Uwaga! Znalazłeś nieaktualny wpis? Masz dodatkowe informacje lub uwagi? Pisz do nas.

Adam Hajduczenia – urodzony 29.09.1967r. w Białymstoku. Wykształcenie wyższe – aktor, logopeda, lektor, twórca reklam. Jego dotychczasowa kariera to teatr, rozgłośnie radiowe lokalne i ogó‚lnopolskie, różnego rodzaju produkcje reklamowe, filmy, reklamy telewizyjne. Lektorem został pracując w radiu, gdzie tworzył własne programy i nagrywał reklamy, a ma ich na koncie baaaardzo dużo. Dlatego nie wie, która z nich jest najbardziej znana.

Książki i żeglarstwo to rzeczy, dzięki którym potrafi zapomnieć o codzienności i temu się oddaje w wolnych chwilach. Swój głos najchętniej podkłada w filmach i reklamach telewizyjnych i, jak do tej pory ze wszystkimi produkcjami sobie radzi. Problemów nie ma również z trudnymi wyrazami, wszak jest logopedą. Uważa, że nie można żyć w przekonaniu, że czegoś nie da się zrobić, zanim się nie spróbuje, może dlatego na pytanie czego by nie zrobił, odpowiada - „nic mi nie przychodzi do głowy".

Ulubiony mikrofon to AKG SOLIDTUBE, lektorom radzi rozgrzewkę dykcyjną przed nagraniem, a początkujących ostrzega, że jeśli ma się problemy z dykcją, to nie ma czego szukać w tym zawodzie. Uważa, że ta praca nie ma żadnych wad, od współpracownikó‚w oczekuje uczciwości, a umowa, to rzecz święta.

 

 

 

Próbki audio

00:00/00:00
  1. reklama "Mazurska chata"
  2. frag. audiobooka "Trening na 110%" I.Haby
  3. reklama "Bajka"

Oceń lektora

1 (1 głos)
Vote up!
Vote down!

Komentarze (2)

2010-03-31 delfinek

"Ulubiony mikrofon to AKG SOLIDTUBE, lektorom radzi rozgrzewkę™ dykcyjną przed nagraniem, a początkujących ostrzega, że jeśli ma się™ problemy z dykcją, to nie ma czego szukać w tym zawodzie."

Pozwolę™ sobie nie zgodzić sie z tą opinią, choć przyznaję™, że sam jestem za perfekcujną dykcją u lektoró‚w.

Proszę™ zwró‚cić uwagę™ na głos " Gazety Wyborczej", któ‚ry od miesię™cy irytuje ewidentymi wadami wymowy. I to w ogó‚lnopolskiej TV.

2010-12-08 polscylektorzy

Głos "Gazety Wyborczej" ma irytować, zwró‚cić uwagę™. Delfinek jesteś potwierdzeniem tego. On jest jedyny w swoim rodzaju, czyli wyjątkiem. A jak wiadomo wyjątki ...

Zawodowcy do wynajęcia

reklama

Agencja MediaNawigator.com