Baza polskich lektorów
BAZA LEKTORÓW

Poznaj twarze i historie polskich lektorów! Poniżej przedstawiamy sylwetki najpiękniejszych głosów lektorów filmowych, reklamowych i dubbingowych. Uwaga! Znalazłeś nieaktualny wpis? Masz dodatkowe informacje lub uwagi? Pisz do nas.

Agnieszka Fajlhauer (z domu Siekierka) debiutowała na deskach Teatru muzycznego w Gdyni rolą Chawy w „Skrzypku na dachu” (reż. J. Szurmiej). Kolejne role to: Rosie w musicalu „Cabaret” (reż. J. Stuhr), Aneta Wasiewiczówna w „W małym dworku” (reż. G. Chrapkiewicz) oraz w Teatrze Współczesnym we Wrocławiu jako Klara w „Ślubach panieńskich” (reż. Z. Lesień).

Od 2000 roku pracuje w warszawskim Teatrze Rampa. Gościnnie zagrała także na deskach Teatrze Komedia w Warszawie w spektaklu „Stepping out” (reż. K. Jasiński), jako Rose. Laureatka 26. PPA we Wrocławiu, zaśpiewała „Shimmy-szuję” z Kabaretu Starszych Panów. Brała także udział w „Szansie na sukces”.

Aktorka dubbingowa - mająca na koncie dziesiątki fantastycznych ról. Jej głos jest doskonale znany najmłodszym (i nie tylko) m.in. z seriali "Niesamowity świat Gumballa", "Pora na przygodę!", "Pszczółka Maja" czy "Dom dla zmyślonych przyjaciół pani Foster".

Prywatnie mama trojga dzieci.

 

(źródło: Wikipedia)

 

 

Próbki audio

00:00/00:00
  1. frag. serialu "Niesamowity świat Gumballa" jako Nicole Watterson (Mama)
  2. frag. bajki "Psotny duszek w starym dworze"
  3. frag. serialu "Pora na przygodę!" jako Królewna Balonowa

Oceń lektora

2 (2 głosy)
Vote up!
Vote down!

Brak komentarzy

Zawodowcy do wynajęcia

reklama

Agencja MediaNawigator.com