Baza polskich lektorów
BAZA LEKTORÓW

Poznaj twarze i historie polskich lektorów! Poniżej przedstawiamy sylwetki najpiękniejszych głosów lektorów filmowych, reklamowych i dubbingowych. Uwaga! Znalazłeś nieaktualny wpis? Masz dodatkowe informacje lub uwagi? Pisz do nas.

Aktor filmowy, teatralny, serialowy. Popularny lektor dubbingowy i głos książek mówionych. W 1993 roku ukończył PWST w Warszawie, w 1997 zdał eksternistyczny egzamin aktorski. Pracował w Teatrze Polskim w Poznaniu (1995-1998) oraz Teatrze Nowym (1998-1999). Występował również w spektaklach teatru telewizji. Szerszej publiczności znany z ról w popularnych filmach (Prymas. Trzy lata z tysiąca, Pułkownik Kwiatkowski) i serialach (Prawo Agaty, 39 i pół, Samo Życie).


Prace w dubbingu rozpoczął od epizodycznych ról w Master Film w kreskówce Nowy Scooby Doo (1972-1973). Wrócił ponad 20 lat później w Dragon Ball i jednej z głównych ról w Król Lew II: Czas Simby. Od tego czasu zagrał kilkadziesiąt lubianych postaci. W dziedzinie gier komputerowych debiutował w trzeciej części znanej serii gier Gothic (2006). Zdobył sympatię graczy w całej Polsce pracując przy wielu wysokonakładowych produkcjach, jednak szczególnie zapadł w pamięć rolą Vermona Rocha w superprodukcji Wiedźmin 2: Zabójcy Królów  oraz pierwszoplanową postacią Jima Raynora  w StarCraft II: Wings of Liberty. Aktywny lektor książek mówionych (Mróz , Kłamca, www.1939.com.pl), zagrał m.in. Tybalda w superprodukcji Narrenturm oraz główną rolę w audiobooku Wiedźmin (2011). Lektor popularnych programów telewizyjnych You Can Dance - Po prostu tańcz (2007), Top Model. Zostań modelką (2010). Prywatnie miłośnik muzyki, filmu oraz aut 4x4.

 

Źródło: wikipedia.pl, filmweb.pl, filmpolski.pl, gameplay.pl, dubscore.pl, materiały własne.

 

 

Próbki audio

00:00/00:00
  1. gra "Hitchcock - Ostatnie ciecie" (jako Joseph Shamley)
  2. frag. audiobooka "Mróz" M. Ciszewskiego
  3. gra "Wiedźmin 2 - Zabójcy Królów" (jako Vernon Roche)

Oceń lektora

2 (2 głosy)
Vote up!
Vote down!

Brak komentarzy

Zawodowcy do wynajęcia

reklama

Agencja MediaNawigator.com