Mikrofon pojemnościowy za 500-700zł?

#1 sob., 2018/06/09 - 08:56
Anj
Obrazek użytkownika Anj

Jako że są już tematy z mikrofonami grubo powyżej 1000zł oraz takimi do 300zł chciałbym popytać o te z przedziału cenowego pomiędzy. Pragnę zacząć swoją przygodę z czytaniem. Posiadam interfejs scarlett solo i mikrofon MXL990. Jako że ostatnio mój budżet nieznacznie się zwiększył chciałbym dołożyć trochę i zmienić go na coś lepszego. Czego najlepiej szukać w tej cenie? Z góry wielkie dzięki za pomoc ;)

pon., 2018/06/11 - 22:37
tomekb
Obrazek użytkownika tomekb

Hej! Niestety ciężko mi poruszać się w tej kategorii cenowej, ale na pewno zwróciłbym uwagę na mikrofony Rode. MIałem okazję nagrywac na kilku majkach tego producenta i jedno co na pewno mogę powiedzieć, są warte uwagi i tanie. Co prawdy każdy trochę za bardzo podbijał sybilanty, ale... coś za coś. Teraz trzeba przenalizowac Twoje uwarunkowania sprzętowe. Karte już masz, może to nie jest szczyt wyrafinowania ale na pewno spełnia swoją rolę. Wersje USB więc odpadają. Myslę, że Twój MXL to jest naprawdę dół stawki i rzeczywiście zacząłbym od upgrade majka. Może inny MXL jeśli ten Ci się podoba? Eksperymentuj, testuj i daj znak jak wyniki :) Nastepny krok to jakiś sprytny przedwzmacniacz i tu tez się zacznie zabawa...