Jakie są jeszcze stanowiska w studiach dźwiękowych/ dabbingowych

#1 czw., 2018/08/30 - 15:12
Julia Ka
Obrazek użytkownika Julia Ka

Witam. Chciałam się zapytać jakie są inne stanowiska w studiach dźwiękowych/nagraniowych, porucz dabbingu i nagrywania go. Jestem młodą osobą (17 lat), która szuka pracy powiązanej z sztuką. Jestem w szkole Branżowej I stopnia w klasie fryzjerskiej, po roku praktyk w salonie fryzjerskim zobaczyłam, że to jednak nie to. Mam parę innych zawodów na oku, ale dabbing jest do mnie tak niezwykły, że chciałabym jakoś być przy tworzeniu takich rzeczy. Bardzo dziękuję za odpowiedz na te nie typowe pytanie.

czw., 2018/08/30 - 15:57
Przemysław Strz...
Obrazek użytkownika Przemysław Strzałkowski

Witamy serdecznie,

Pani Julio, jest nam ogromnie miło, że z takim pytaniem zwróciła się Pani właśnie do nas. Choć trudno tu doradzić coś jednoznacznie, wyraźnie wskazać palcem. Na pewno jeśli się czegoś bardzo mocno chce, to się znajdzie. Ale... szczęściu trzeba trochę pomóc;)
W wielu studiach nagrań (dubbingowych, reklamowych itp.) potrzebne są osoby ogarniające sprawy biurowe, papierkowe, organizacyjne. Począwszy od umawiania, przyjmowania lektorów i gości, przez np. podsuwanie umów do podpisu, organizację czasu pracy, po robienie kawy. Powiedzmy: asystentka, inspicjentka studia (choć te funkcje nieco się od siebie różnią).
Tak na gorąco radzimy sprawdzić sobie funkcje i zakres obowiązków asystentki czy inspicjentki (to zawsze potrzebne osoby, choć w tzw. "2 linii") i dobrać pod to jakąś szkołę o profilu medialnym. Teraz jest sporo takich 2-letnich zwykle szkół (Warszawa, Kraków) i mnóstwo kursów. A może - ambitnie - studia filmowo-telewizyjne na kierunku "produkcja" (kierownik produkcji)? Wtedy wszędzie Panią przyjmą na lepsze stanowisko;)
Kierunek poszukiwań popieramy i życzymy powodzenia!

 

A może ktoś tu jeszcze podrzuci pomysł? My nie wiemy wszystkiego;)

czw., 2018/08/30 - 16:01
Julia Ka
Obrazek użytkownika Julia Ka

Dziękuję za odpowiedź :)

pon., 2019/01/21 - 23:04
Natasza
Obrazek użytkownika Natasza

Miło, że jest odpowiedź. Odnośnie pomocy w studiu dubbingowym to jestem dyspozycyjna. Jestem absolwentką wydziału aktorskiego Krakowskich Szkół Artystycznych w Krakowie. Przeprowadzam się do Warszawy. Mogę zacząć od parzenia kawy. Nie czekam na propozycje, szukam i daję znać.

Natasza

wt., 2019/01/22 - 10:42
Przemysław Strz...
Obrazek użytkownika Przemysław Strzałkowski

Pani Nataszo, trzymamy mocno kciuki i czekamy na dobre wieści!

Wkrótce opublikujemy naszą rozmowę z Jarosławem Boberkiem i mamy nadzieję, że jego słowa - skierowane do początkujących - dadzą Pani dodatkowy impuls :)