jaki rejestrator?

#1 śr., 2017/08/09 - 00:13
dfg
Obrazek użytkownika dfg

Witam serdecznie.
ponieważ bardziej do mnie przemawia zestaw mikrofon>przedwzmacniacz>rejestrator, niż mikrofon>przedwzmacniacz>interfejs>laptop, mam pytanie, czy Tascam dr05, lub dr22 "da radę". Chodzi mi i o jakość dźwięku, i o brak xlr-ów. Skoro będę podawał sygnał liniowy, to xlr ma jakąkolwiek przewagę nad dobrym jakościowo wtykiem mini-jack?

Z góry dzięki za wszelkie rady , pozdrawiam!

czw., 2017/08/10 - 14:11
tomekb
Obrazek użytkownika tomekb

Hej hej! Rozwiązanie jak najbardziej logiczne. Coraz więcej użytkowników przesiada się na rejestratory. Jeśli w torze będzie przedwzmacniacz i pojedziesz dalej linią, dobrym kablem z mini jackiem nie powinno być problemu. Oczywiście wejścia XLR mogą byc balansowane, są pewniejsze i "mocniejsze", ale w tym przypadku można się śmiało pokusić o zaoszczędzenie na XLR przy kupnie rejestratora. Same parametry techniczne rejestratora wystarczą w zupełności. Pozdrowienia!

wt., 2017/08/15 - 09:53
dfg
Obrazek użytkownika dfg

Bardzo dziękuję za info i pozdrawiam.

wt., 2019/05/21 - 22:07
"SŁAWOMIR"
Obrazek użytkownika "SŁAWOMIR"

Tez mam pytanie techniczne z "przedszkolnego" poziomu wiedzy o sprzętach.
Czy użycie np. rejestratora dźwięku jakim jest ZOOM H-1 ( https://www.ceneo.pl/19812745)
jest akceptowalne i bezpośrednie nagrywanie na niego (z użyciem) jakiegoś "sierściaka" dla wygłuszenia plucia ma sens?
Dzięki z góry za odpowiedź.

czw., 2019/05/30 - 15:23
tomekb
Obrazek użytkownika tomekb

Do wygłuszenia popów używajmy antypopa. Sierściaka na wiatr :) Z mojego doświadczenia, rejestratory i ich mikrofony nie są idealnym rozwiązaniem. Obrabialiśmy kilka materiałów lektorskich zrobionych w oparciu o nagranie z Zooma H6 i jego mikrofonów i zawsze coś było nie do końca. Ale to może akurat tak wyszło, nie nagrywaliśmy ich osobiście. Wydaje mi się, że to jest całkiem dobry sprzęt i wielu półprofesjonalnych zastosowaniach może dać radę na wbudowanym mikrofonie. Ten H6 to już wogóle. Natomiast korzystanie z rejestratora i zewnętrznego mikrofonu zdarza się u nas zdecydowanie częściej :)

sob., 2019/06/01 - 01:33
"SŁAWOMIR"
Obrazek użytkownika "SŁAWOMIR"

Dzięki Tomku za odpowiedź .
Nie zmierzam brnąć do ideału bo wiem jak długa jest to droga...
Chcę zdobyć podstawy aby ewentualnie sprawdzić się w roli lektora w swoim własnym filmie o tematyce przyrodniczej.
Wiem że P. Krystyna Czubówna jest spełnieniem marzeń ,ale gdy zabraknie mi "ikry" to się na pewno skuszę na taką opcję z lektorem z zewnątrz.
Chciałbym się spełnić w kolejnej swojej swojej roli ,szukając natchnienia bycia lektorem.
Malowałem obrazy,dłubałem w drewnie,grałem,śpiewałem,fotografuję przyrodę...szukam ...sam nie wiem czego...Boga,spełnienia,lub tego co mi zostało odebrane... po prostu chcę spróbować czegoś nowego dla uzupełnienia swoich zmęczonych ambicji aby brnąc dalej...czymś zająć swój umysł.
Chcę ogarnąć podstawy...i tu właśnie szukam inspiracji...u ludzi takich jak Ty Tomku.
CDN...