Domowe studio ~1200zł

#1 śr., 2017/11/08 - 22:44
Michal
Obrazek użytkownika Michal

Witam,
Piszę gdyż chciałbym stworzyć pewne podwaliny mini studia domowego do nagrań lektorskich/vlogowych.

Dostępne fundusze: do 1200zł

Co posiadam: Komputer z wbudowaną kartą dźwiękową i dużo zapału :)

Zwróciłem się z tym pytaniem do mojego znajomego radiowca, który jest bliższy tego tematu. Powiedziałem, że potrzebuję mikrofonu do nagrań lektorskich, do czytania i mówienia - nie do śpiewania, że nie mam nic, ani interfejsu audio, ani karty dźwiękowej, ani mikrofonu i chcę to kupić. Popytał tam u siebie w robocie techników o coś na początki i doradził mi: apogee mic 96k.
Czy to dobry kierunek?

pon., 2017/11/13 - 17:04
tomekb
Obrazek użytkownika tomekb

Hej, hej! to nie jest zły kierunek. Kupując mikrofon na USB omijasz kwestię przedwzmacniacza i karty dźwiękowej. To nie jest oczywiście rozwiązanie "pro", ale przecież Twoja przygodna nie musi się zacząć od razu w Abbey Road Studio ;) Mogę Cię zapewnić, że na tym mikrofonie nagrywają czasem w polowych warunkach prawdziwi zawodowcy i jakoś to przechodzi. Przy okazji zerknij tutaj: https://youtu.be/e8GQAm4Cwxs Apogee moge smiało polecić. Oczywiście masz do wyboru jeszcze inne firmy Rhode, Audio-Technica też są warte uwagi. No i na deser: w tej konfiguracji starczy Ci jeszcze np na sitko (pop), albo słuchawki. Na początek dla Twoich zastosowań powinno wystarczyć.