Czy mogę zacząć i ... Dwa pytania

#1 sob., 2011/10/15 - 15:40
Mick
Obrazek użytkownika Mick

Witam.
Mam 10 lat i czy mogę już zacząć podkładać gdzieś głosy? Oczywiście nie w jakiś filmach, a np. w filmikach youtubowych. Chciałbym właśnie mieć taką pracę. I czy mogę jakoś ćwiczyć swój głos? Tzn. czy mogę robić ćwiczenia aby mój głos był ,,lepszy" ? Proszę o odpowiedzi ;)

śr., 2011/10/19 - 13:04
nozownik0
Obrazek użytkownika nozownik0

Na tym forum ciężko o odpowiedź. Praktycznie nikt tutaj nie pisze.
Nie jestem spacjalistą ale napiszę co uważam...
Ćwiczyć swój głos oczywiście możesz. Są kursy z emisji głosu (możesz poszukać w internecie) jednak nie polecam Ci ich. Masz 10 lat a więc Twój głos po mutacji się zmieni. Dopiero później opłacać Ci się będzie pracować nad głosem. Tyle, że to czy będziesz miał radiowy głos nie zależy od Ciebie a od... (sam niewiem :)) Tak więc narazie znajdź sobie jakieś kursy w Internecie i ćwicz w domu. Wątpię aby znalazł się ktoś kto tworzy dubbing do filmów na YouTubie. Łatwiej zamieścić swój głos w banku głosów (jest wiele firm oferujących dołączenie do banku) i potem czekasz aż komuś Twój głos się spodoba i dostaniesz ofertę. Oczywiście jako że nie masz 18 lat sprawę prawną załatić musza rodzice bądź opiekunowie.

śr., 2011/10/26 - 23:01
tomekb
Obrazek użytkownika tomekb

Czasem się pisze... np. jak są ciekawe pytania. Nożownik wyprowadza Cię trochę na manowce. Tak naprawdę, to jak najbardziej możesz już ćwiczyć. Tylko nie głos. Głos sobie zostaw na później. Skup się na dykcji, przekazywaniu emocji, poprawnym odczytaniu interpunkcji, prawidłowym akcentowaniu wyrazów, emisji, oddechu. Jeśli zrozumiesz jak to działa, na pewno później będzie łatwiej, a jak głos nie wyjdzie zawsze Ci coś wartościowego zostanie. Kursy w internecie to dobry pomysł, czemu nie. Może coś w nich jest ciekawego, nie wiem, nie czytałem. Podkładanie głosów pod filmiki, jak najbardziej, o ile jest to zabawa. Jeśli masz możliwość, zadzwoń do jakiegoś studia radiowego, nagraniowego, zapytaj czy przypadkiem nie poszukują dziecka i poproś o 10 minut próby mikrofonowej. Dobrze się przygotuj do tej rozmowy. Banki głosów to zły pomysł. Nie masz warunków nagraniowych ani doświadczenia, tu Ci raczej nie pomogą chyba, że to bank z Twojej okolicy, to trzeba zapytać jak wyżej. To nie jest łatwe... jeśli nie masz zdolności :) Na pocieszenie dodam, że chłopaki mają większe szanse niż dziewczyny, bo statystycznie, jest więcej dziewczyn chcących i umiejących się pokazać głosowo niż chłopaków. Więc one mają większą konkurencję. Powodzenia.