Co robić z głosem? Czy myśleć o dubbingowaniu?

#1 wt., 2019/01/08 - 18:32
Ula P
Obrazek użytkownika Ula P

Witajcie :)

wklejam link do pliku z demo mojego demo :) Oznacza to, że zostało nagrane w warunkach domowych, bez profesjonalnego sprzętu. Sama słyszę, że np. głoski szumiące brzmią źle, ale mam nadzieję, że mimo tego da się cokolwiek powiedzieć.

Mam 29 lat i zawsze lubiłam bawić się głosem - śpiewam, próbowałam swoich sił również przy nagrywaniu audioprzewodnika muzealnego i filmów na Youtube.

Dajcie, proszę znać, czy jest materiał na coś więcej, co mogę zrobić, żeby zdobyć jakieś bardziej znaczące doświadczenie?

https://soundcloud.com/urszula-gw/demo

Dziękuję!

śr., 2019/01/09 - 13:39
Przemysław Strz...
Obrazek użytkownika Przemysław Strzałkowski

Dzień dobry :)

Demo dostępne pod linkiem ma już 5 lat... Rzeczywiście, są w nim niedoskonałości. A przecież w ciągu pięciu lat coś mogło się zmienić "na plus"!

Może warto zatem pokusić się o nowe, aktualne nagranie/-a i zaprezentować je tutaj: http://www.polscylektorzy.pl/talenty

pon., 2019/08/26 - 22:35
Ula P
Obrazek użytkownika Ula P

Przemysław, słuszna uwaga - nagranie rzeczywiście było dosyć wiekowe, jedyne, które miałam w tym czasie :) Udało mi się nagrać kilka świeżych, nowych: https://soundcloud.com/urszula-gw Powiedzcie mi proszę, czy jest w tym głosie jakiś potencjał i od czego zacząć pracę nad nim. Słyszę, że dziwnie akcentuję, czasami za mocno świszczę lub szumię, ale nie wiem, z której strony zacząć, co najpierw szkolić, czy iść w stronę dubbingu, czy lektora, a i przy okazji, gdzie szukać praktyki - dajcie znać początkującej niedoświadczonej :) Dziękuję!

wt., 2019/08/27 - 12:06
Przemysław Strz...
Obrazek użytkownika Przemysław Strzałkowski

Ostatnio opracowaliśmy artykuł, który zapewne nie odpowiada na wszystkie pytania, ale porusza wiele wspomnianych przez Panią kwestii.

Polecam lekturę tekstu Praca głosem.

A przy okazji -  wobec dużego zapotrzebowania rozważamy zorganizowanie jesienią warsztatów firmowanych przez nasz portal. Proszę śledzić nowości :)