Strona główna >> Audiobooki >> "Złego" Tyrmanda czyta A.Ferency

źródło: youtube.com

Ciekawostka z 2014 roku. Legendarna książka Leopolda Tyrmanda nagrana przez znakomitego Adama Ferencego za pomocą telefonu Nokia Lumia 930. Ciekawy eksperyment. Warto posłuchać efektu.

Tytuł:  "Zły" - czyta Adam Ferency | making of; Słuchaj za darmo - Zły | audiobook
Autor: Audioteka.pl
Źrodło: https://youtu.be/U7Y21gZTVK4; https://youtu.be/LJ4aOrgLeEI
Data publikacji: 18.11.2014; 30.10.2014

 

"Zły", to książka legenda, najpoczytniejszy kryminał napisany w czasach PRL-u. A tak naprawdę niezwykle inteligentnie opis Polski Ludowej, przebrany w strój ni to kryminału, ni to romansu, ni to westernu.

 

Zaczyna się od tajemniczych napadów. Z tym, że wszyscy atakowani – to bandziory. Ludowa milicja staje na głowie, by dostać jedynego sprawiedliwego, szeryfa bez twarzy, który sprawia, że ludzie zaczynają się czuć bezpieczni. Podziemny światek Warszawy rusza na wojnę. Bohater ma tylko jeden znak rozpoznawczy, niezwykłe, świetliste spojrzenie. A dodatkowo w tle historia miłosna, której osią jest Marta Majewska, niechcący wciągnięta w przestępcze życie Warszawy. Audiobook został zrealizowany we współpracy z Nokia Lumia 930 i jest pierwszym audiobookiem nagranym telefonem.

 

 

 

A tutaj znajdziecie darmowy fragment powieści, który pozwoli Wam ocenić efekt tego nietypowego nagrania:

 

 

 

 

 

Dodaj komentarz

Zaloguj się albo zarejestruj aby dodać komentarz

donos, kontakt

źródło: Audiobookmania

Audiobookowy Mol, miłośnik książek mówionych prowadzący stronę Audiobookmania przepytuje Sławomira Packa w kontekście jego ról w audiobookach, słuchowiskach Polskiego Radia i Fonopolis.

źródło: youtube.com

Jeśli myśleliście, że pomysłem na nagrywanie audiobooków od razu zachwycił się cały kraj, to jesteście w błędzie. O początkach największego dystrybutora książek mówionych mówi założyciel firmy Audioteka.pl

źrodło: youtube.com

W nowej superprodukcji Audioteki usłyszymy wiele znanych głosów. Ale największą niespodzianką jest obsadzenie w roli narratora Krystyny Czubówny. Posłuchajcie jak interpretuje klasyk Arthura C. Clarke’a i zajrzyjcie za kulisy produkcji.