Publikacje o lektorach
ARTYKUŁY, AUDYCJE, FILMY

Permanentny przegląd prasy, portali internetowych, społecznościowych, radia i telewizji. Zbieramy wszelkie publikacje na temat lektorów i ich pracy. Efekt naszych poszukiwań znajdziesz w tym dziale. Jeśli masz coś czego tu nie ma, podziel się linkiem! Koniecznie daj nam znać!

Dla uczczenia 100 lat Niepodległej Polski lektorzy 28 października czytali teksty z Antologii Niepodległości. Pomogła Faktoria Lektorska Mikrofonika. Poprzez jej kontakty zaprosiła lektorów Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna w Margoninie.

O wydarzeniu doniosły już lokalne media, m.in. naszemiasto.pl: "Antologia Niepodległości" to pomysł /.../ na literackie świętowanie stulecia odzyskania niepodległości przez Polskę. Jest to lista 44 tekstów, w skład której wchodzą fragmenty utworów Adama Mickiewicza, Jana Kochanowskiego, Stefana Żeromskiego czy Juliusza Słowackiego, ale też tekst Romana Dmowskiego i zapis homilii Jana Pawła II z 2 czerwca 1979 roku. Liczba tekstów nie jest przypadkowa. Nawiązuje do widzenia księdza Piotra z III części „Dziadów” Adama Mickiewicza. /.../ Poza czytaniem goście opowiedzieli również nieco o swojej pracy".

My oczywiście tam byliśmy! I mamy dla Was film zrobiony przez lektorów o lektorach :)

 

 

 

Brak komentarzy

Zawodowcy do wynajęcia

reklama

Agencja MediaNawigator.com