Publikacje o lektorach
ARTYKUŁY, AUDYCJE, FILMY

Permanentny przegląd prasy, portali internetowych, społecznościowych, radia i telewizji. Zbieramy wszelkie publikacje na temat lektorów i ich pracy. Efekt naszych poszukiwań znajdziesz w tym dziale. Jeśli masz coś czego tu nie ma, podziel się linkiem! Koniecznie daj nam znać!

Tytuł: Fragment: Łowca Androidów (1982) Lektor PL Porównanie lektorów VHS vs DVD vs TV
Autor: KasetaVHS
Źrodło: https://www.youtube.com/watch?v=71gkBVcuJpo
Data publikacji: 13.10.2017

 

Można mówić już o zjawisku koneserskiego porównywania wersji tłumaczeń i sposobu lektorskiej interpretacji tekstu. Możemy to tylko popierać, a robiąc przegląd publikacji natrafiliśmy na scenę wyjątkowo wpisującą się w bliski już, zaduszkowy klimat...

Dodatkowo możecie przypomnieć sobie oglądanie filmów ze starego, dobrego VHS-a. Bo zestawienie opiera się na scenie z "Łowcy Androidów" (1982). Przy okazji przypomnijmy, że film nie od razu stał się przebojem. Jak donosi Filmweb: "Łowca androidów" jest przykładem klasyka, docenionego przez widownię i krytykę dopiero po kilku latach od swojej premiery. W 1982 roku, kiedy film wchodził na ekrany kin w oryginalnej wersji, nie wywołał zachwytu, a wręcz przeciwnie, otrzymał od krytyków niskie noty. Dopiero ponad 10 lat później przygotowano reżyserską wersję obrazu, która zachwyciła wszystkich wielbicieli kina, przede wszystkim fabułą i efektami specjalnymi. /.../ Dziś obraz uważany jest za arcydzieło gatunku, zajął 1 miejsce w ankiecie przeprowadzonej przez magazyn WIRED na najlepszy film science-fiction wszech czasów, a od wielu krytyków zyskał miano najlepszego obrazu w reżyserskim dorobku Ridleya Scotta".
Jesteście ciekawi zarysu fabuły? O, nie! Po prostu obejrzyjcie - warto.

A już teraz możecie porównać głosy i tłumaczenia. Czytają kolejno:

1. Lucjan Szołajski
2. Maciej Gudowski 
3. Janusz Szydłowski
4. Daniel Załuski
5. Piotr Borowiec
6. Jacek Brzostyński

 

 

 

 

Brak komentarzy

Studio Medianawigator.com

reklama

Agencja MediaNawigator.com

Powered by:

Bank głosów Mikrofonika.net

reklama